Már Pilisszentlászló egyes részein sincs víz

  • narancs.hu
  • 2022. július 1.

Kis-Magyarország

És nem is lesz napokig. Egyre több helyen merül fel az agglomerációban a vízhiány. 

Pilisszentlászló magasabban fekvő részein csütörtök este óta nem folyik víz a csapból, és a lakosok olyan tájékoztatást kaptak, szerdáig valószínűleg nem is fog – írja a Telex.

Mint arról beszámoltunk, a Budapest környéki agglomerációban a helyzet egyelőre Solymáron a legkritikusabb, itt a hőségriadó idején napok óta nincs vezetékes víz, több ezer ember érintett, a település már másodfokú vízkorlátozást vezetett be, és egyelőre úgy próbálják megoldani a helyzetet, hogy máshonnan tartálykocsikkal visznek vizet a víztározók feltöltésére – ez azonban pénteken csak rövid időre oldotta meg a problémát. 

Ráadásul a solymári problémák miatt a településsel egy vízhálózaton lévő 10 településen, Ürömön, Pilisborosjenőn, Pilisvörösváron, Pilisszentkereszten, Budakalászon, Pomázon, Szentendrén, Pilisszántón, Pilisszentivánon és Csobánkán is vízkorlátozásra van szükség.

A Telex arról ír, hogy csütörtökön Szentendre hivatalos Facebook-oldalán is arról posztoltak, hogy a lakosság együttműködését kérik, ha nem locsolnak, nem töltik a medencét, akkor jut mindenkinek víz.

Pilisszentlászlón viszont csütörtök estére el is fogyott a víz, a lap beszámolója szerint két lajtoskocsit ígértek, amelyből egy biztosan meg is érkezett a településre, ahol az emberek próbálnak segíteni egymásnak, a mélyebb fekvésű utcák lakói közül néhányan felajánlották, hogy pár kannát meg lehet náluk tölteni vízzel.

A probléma gyökere Menczer Tamás, a térség fideszes országgyűlési képviselője szerint a robbanásszerű lakosságszám-növekedés a Buda környéki régióban. 

Karácsony Gergely főpolgármester arról posztolt, hogy a közeli Pesthidegkúton megnyitottak egy tűzcsapot, erről is töltenek Solymárba induló tartálykocsikat, de arról is írt, hogy az agglomeráció közműveit nem ekkora igénybevételre szabták, a túlzsúfoltság miatti problémák már az élet több területén is jelentkeztek az agglomerációs településeken, a kormányzat azonban mintha nem ismerné fel ezeket. "Pedig van bőven feladat, először is át kellene gondolni az agglomerációs települések szerepét, ha az infrastruktúra nincs felkészülve, akkor értelmetlen folytatni az esztelen beépítést. Mert például a nyarak egyre melegebbek lesznek, a vízhiány pedig hamarosan még komolyabb gondokat fog okozni" – tette hozzá. 

Menczer azt nyilatkozta, hogy a hosszútávú megoldás a problémákra a kapacitásbővítés lenne, ez tízmilliárdos nagyságrendű beruházást igényelne. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.