Még hogy nem Orbán biznisze a foci! Akkor mit keres itt a Századvég Alapítvány?

  • narancs.hu
  • 2016. július 9.

Kispálya

Csak azért jött, hogy bemondhassa: „a magyarok döntő többségét büszkeséggel töltik el a labdarúgó-válogatott sikerei”.

Tegnapi közleményében egyebek mellett így ír a Századvég Alapítvány: „A magyar csapat teljesítménye, a közös szurkolás lehetősége, az euforikus utcai ünneplések

olyan közösségi élményhez juttatták a magyar embereket,

amire már régóta nem volt példa”. Kiderül az is, hogy „a megkérdezettek 92 százaléka úgy látja, hogy büszke lehet az ország a magyar csapat Eb-szereplésére, de 91 százalék szerint már önmagában a kvalifikáció is szép teljesítmény”.

A játékosokra is rákérdeztek, amiből az jött ki, hogy Dzsudzsák Balázs a legnépszerűbb, Gera Zoltán a második, Király Gábor pedig a harmadik kedvenc.

És ami a legfontosabb: A kutatási eredmények arra is rámutattak, hogy a lakosok döntő része szerint a közös szurkolás élménye és lehetősége, az, hogy újra lehetett szorítani a magyar csapatért egy nagy tornán,

erősítette a magyar emberek összetartását.

Felfoghatjuk persze ezt úgy is, hogy ez egyszer az igazat írták, meg persze úgy is, hogy felmondták a leckét: Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.