A Hamász politikai szárnyának vezetőit is likvidálni akarja az izraeli hadsereg

  • narancs.hu
  • 2023. november 15.

Külpol

Főleg Bejrútban, Dohában és Damaszkuszban élnek az emigráns szervezetek fejei.

„Izrael le fogja vadászni a Hamász vezetőit, legyenek akár Gázában vagy akárhol a világban. (…) Nincs az a város, nincs az az épület, ahol biztonságban érezhetik magukat. Ugyanúgy el fogjuk érni a Hamász-kormányzat vezetőit, mint ahogy elértük a Hamász-kormányzat központjait” – jelentette ki Benni Ganc, az izraeli háborús kabinet tagja egy szerdai sajtóközleményében, melyet a Times of Israel publikált.

A telex.hu összefoglalójából kiderül, az Izraeli Védelmi Erők (IDF) egykori vezérkari főnöke a legnagyobb ellenzéki erő, a Nemzeti Egység Párt vezetőjeként csatlakozott október 7-e után politikai ellenfele, Benjámin Netanjahu háborús kabinetjéhez tárca nélküli miniszterként – hogy ellensúlyt képezzen a kormánykoalíció nyíltan etnikai tisztogatást követelő palesztinellenes tagjaival szemben.

A nyilatkozat jelentőségét az adja, hogy nyíltan megüzente, Izrael likvidálni akarja a Hamász eddig nem bolygatott politikai szárnyának vezetőit is,

akik főleg a libanoni Bejrútban, a katari Dohában és a szíriai Damaszkuszban élnek. A Hamász emigráns szervezeteit nem különösebben nehéz elérni; Ben Hubbard, a New York Times isztambuli tudósítója saját elmondása szerint minden különösebb nyomozás nélkül el tudta érni a szervezet bejrúti és dohai irodáit, ahol a Hamász befolyásos tagjai – igaz, nem a felső vezetés tagjai – nyilatkoztak is neki.

Az izraeli hírszerzés évtizedek óta hajt végre célzott likvidálásokat ezekben az országokban, vagyis operatív szempontból nem valószínű, hogy megoldhatatlan feladatot jelentene a Hamász vezetőinek meggyilkolása.

Azonban könnyen lehet, hogy a kormányzat az izraeli túszok szabadon engedésében fontos közvetítői szerepet játszó Katart nem akarja magára haragítani

azzal, hogy Dohában végez mondjuk Iszmail Haníjével, a szervezet politikai szárnyának elnökével –  írja a lap.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.