A lengyel külügyminiszter sem tartja elképzelhetetlennek a NATO-erők ukrajnai jelenlétét

  • narancs.hu
  • 2024. március 9.

Külpol

Nagyra értékeli Macron erre irányuló kezdeményezését.

„A NATO-csapatok jelenléte Ukrajnában nem elképzelhetetlen. Üdvözlöm Emmanuel Macron francia elnök kezdeményezését” – írta X-oldalán (Twitter) a lengyel külügyminiszter, Radoslaw Sikorski.

Mint azt a 444.hu szemlézi, Sikorski egy NATO-val kapcsolatos konferencián arról beszélt, hogy nagyra értékeli Emmanuel Macron elnök kezdeményezését. Szerinte ez arról szól, hogy „Putyin fél, nem pedig arról, hogy mi félünk Putyintól”. Emmanuel Macron francia elnök múlt héten nyugati katonák potenciális Ukrajnába küldését is kilátásba helyezte. „Nincs konszenzus ezen a ponton arról, hogy hivatalos formában szárazföldi csapatokat küldjünk. (...)

Semmit sem szabad kizárni. Mindent meg fogunk tenni, amit meg kell tennünk, hogy Oroszország ne győzzön” – mondta Macron. Kiejelenetése miatt számos nyugati szövetséges nemtetszését fejezte ki, ennek ellenére a francia elnök prágai látogatásakor megerősítette, hogy kiáll megjegyzései mellett, és amellett is, hogy „stratégiai ugrásra” van szükség. A Kremlnek sem tetszettek Macron mondatai: leszögezték, hogy „közvetlen katonai összecsapáshoz vezet Oroszország és a NATO között, ha nyugati kontingenseket vezényelnek Ukrajnába.”

A francia elnök múlt heti kijelentéseire kedden Szijjártó Péter külügyminiszter is reagált. Azt mondta, Macron állításait nem támasztja alá semmi, a NATO-nál sosem merült fel az elmúlt két évben olyasmi, hogy meg kellene változtatni a korábbi megállapodást, miszerint a szövetség nem avatkozik bele közvetlenül az orosz–ukrán háborúba.

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?