Elon Musk: A fiam halott, megölte az elméjét megfertőző woke-vírus

  • narancs.hu
  • 2024. július 24.

Külpol

A világ egyik leggazdagabb embere szerint őt átverték az orvosok.

Elon Musk végre felvillantott valamit abból a számtalan dologból, ami miatt egyszerű tech-csodagyerekből klasszikus modern republikánus lett belőle: egy interjúban – ráadásul a szintén az alt-right univerzum kedvencével, Jordan Petersonnal – elárulta, hogy szerinte a tőle teljesen eltávolodott transznemű gyerekének „megfertőzte az elméjét a woke-vírus”, őt pedig annak idején rászedték az orvosok, és csak ezért egyezett bele abba, hogy  Xavier néven született fia pubertást gátló gyógyszereket szedjen, amikről ő nem tudta, hogy valójában micsodákírja a New York Post. “Lényegében becsaptak” - foglalta össze élményeit az 53 éves milliárdos.

A férfi kifejtette, hogy ez még a koronavírus idején történt, az orvosok pedig azt állították neki, hogy ha nem támogatják a fiút az átalakulásban, akkor talán öngyilkos is lehet.

“Lényegében elvesztettem a fiamat. Nem véletlenül hívják ezt »halottá nyilvánításnak«. Azért hívják »deadnaming«-nek, mert a fiad halott. A fiam, Xavier halott, megölte a woke-vírus” – mondta, hozzátéve, hogy most már küldetésnek tekinti, hogy megakadályozza a woke-vírus terjedését, és felszámolja a nemváltoztatást segítő eljárásokat. Musk szerint börtönt érdemelnének azok, akik ebben részt vesznek.

Musk azt írta X-en, a fia melegnek született és enyhén autista, és szerinte ezek okozták benne a nemi diszfóriát. „Már 4 éves kora óta sejtettem, hiszen kiválasztotta nekem a ruháimat, azt a szót használta, hogy »mesés«, és szerette a musicalt és a színházat. Pedig ő nem lány volt.”

Xavier ma Vivian néven él, két éve pedig kifejezetten kérte, hogy az apja vezetékneve helyett anyja, Justine Wilson vezetéknevét viselhesse, hogy ezzel is minden szálat elvágjon apjától. Musk arra nem tért ki, hogy transznemű lánya egyébként minden jel szerint boldog életet él, a beszámolók szerint főleg az traumatizálta, hogy gyerekkorában titkolnia kellett apja előt nemi vonzalmait, illetve bizonyára az sem tett jót a kapcsolatuknak, hogy Musk szerint a lánya kommunista lett, amiért a progresszív kaliforniai iskoláját okolja.

Musk a woke-vírusnak hívott valami elleni harcát évek óta folytatja, ennek jegyében tette az álhírek gyűjtőhelyévé az X-re keresztelt Twittert, és bizonyára ez az oka annak is, hogy dollármilliókkal szállt be Donald Trump elnökválasztási kampányába.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

És meghalni a gyönyörtől

„A fájdalom politikai kérdés, a gyönyör politikai kérdés” – okítja a haldokló Mollyt (Michelle Williams) egy gyönyörű leszbikus (Esco Jouléy), aki egy személyben radikálisan szabad szexuális felfedező és empatikus szociális munkás is.

Végtére is a gyerek az első

Lehet-e hazugságra építeni értelmes életet, főleg másokét, a családtagjainkét, a gyerekünkét? Persze kizárólag az ő érdekükben! Van-e olyan érdek, ami fontosabb, mint az igazság?

Kísérleti fizika

Öveges József fizikus, piarista szerzetes, tanár, mondhatni mé­dia­­sztár volt a hatvanas–hetvenes években. Közvetlen stílusban, élvezetesen előadott ismeretterjesztő előadásai és a közben bemutatott kísérletek tették ismertté.

Micimackóék felnőttek

Ládaasztal a fő díszletelem a Három Holló pincehelyiségének apró színpadán, olyan, amilyenek mellett a fesztiválokon szoktunk iszogatni. Körülötte jégkockához hasonló, hol egységes kékben, hol különböző színekben pompázó ülések. Gyerekként nem egészen így képzeltük a Százholdas Pagonyt.

A ház torka

Egy Pireneusok mélyén megbújó faluban, a Clavell házban a család egyik nőtagja éppen haldoklik. Hörgő, bűzölgő, démonisztikus tusa ez, pokoli gyötrelem. Nem véletlenül gondolunk a pokolra és érezzük meg egy földöntúli lény jelenlétét.

Mi a művészet?

Hazánk kulturális miniszterének, Hankó Balázsnak – aki a 2023-as és a 2024-es szja-bevallásának „munkáltató” rovatába is „Kultúrális és Innovációs Minisztériumot” írt – érezhető, napi gondjai vannak a nyelvhasználattal.

A javaik és az életük

Válaszolnak… Az a legjobb ebben a szánalmas bolhacirkuszban, hogy válaszolnak, és megmagyarázzák. Hogy az nem is úgy van, mert nem is az övéké, csak épp náluk van, valahogy. Bérelték, lízingelték, amikor egy percre nem figyeltek oda, a nyakukba akasztotta valaki vagy valami. Néztem a tájat, és rám esett, a Jane Birkin meg a táskája, szerencsére nem az egész Gainsbourg család, gyerekkel, kutyával, szivarral.

Honfiak  

–Librettó–

(A helyszín az első négy felvonásban mindvégig a miniszterelnök dolgozószobája.)

Nemcsak a hősök arcai

82 éve, 1943. április 19-én kezdődött, és szűk egy hónapig tartott a varsói gettófelkelés. Miközben a nácik leszámoltak az alig felfegyverzett lázadókkal, porig rombolták a zsidók számára kijelölt városrészt, a túlélőket pedig haláltáborokba küldték, Varsó többi része a megszállás hétköznapjait élte. Hogyan emlékezik ma Lengyelország a világháború alatti zsidó ellenállás legjelentősebb mozzanatára?

„A legkevésbé sem keresztényi”

A nyugati populista mozgalmak és pártok a kereszténység kifacsart értelmezését használják fegyverként a hatalomért folytatott harcban, miközben a hagyományos kereszténydemokrácia identitásválságba került. A Princeton University professzora arra is figyelmeztet: legalább mi ne beszél­jünk szélsőjobboldali „hullámról”.