Magyarország uniós tagságába kerülhet a kormány politikája
35711121826_74b1d74925_k.jpg

Magyarország uniós tagságába kerülhet a kormány politikája

  • narancs.hu
  • 2018. február 20.

Külpol

A luxemburgi külügyminiszter Szijjártó kirohanása után nyilatkozott.

Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter azt mondta, hogy a Stop Soros-törvény miatt az Európai Uniónak határozottan fel kell lépnie, és aktiválnia kell a 7. cikkelyt, ami akár Magyarország  tanácsi szavazati jogának felfüggesztését is jelentheti. Asselborn hétvégi évértékelő beszéde után diktátornak nevezte Orbán Viktort. Szijjártó Péter ezek után ostobának nevezte a külügyminisztert, és arról beszélt, hogy Asselborn gyűlöli a magyarokat.

A luxemburgi külügyminiszter most a Magyar Nemzetnek adott interjút, ebben pedig azt mondja:

„Ha egy ország olyan irányba megy, amely többé már nem követi az Európai Unió szellemét, amiért az egész szervezetet létrehozták, akkor vége van. Ez nem csak a szerződésekről szól, hanem arról is, hogy tagja vagy a közösségnek, vagy többé már nem? Elfogadod a szabályokat, vagy sem?”

A magyar kormány ugyanakkor szembemegy az EU elveivel, és a magyaroknak

meg kell érteniük, hogy ha olyan kormányuk van, amely így folytatja, akkor annak Magyarország uniós tagsága lehet az ára”.

Asselborn kérdésre válaszolva azt is elmondta, hogy nem gyűlöli se Magyarországot, se Szijjártót, se Orbánt.

„Ez az ügy nem az egyénekről szól, hanem az alapelvek, értékek, jogszabályok és emberi méltóság tiszteletéről minden uniós tagállamban. Nem fogadhatjuk el, hogy a menedékkérők megsegítésén dolgozó civil szervezeteket büntessenek. Ilyen módszerek csak autoriter rendszerekben léteznek, és teljesen méltatlanok a demokratikus Európai Unióhoz”.

„Ez a hozzáállás a rászorulókkal szemben egyáltalán nem tükrözi a keresztény értékeket, melyeket Orbán Viktor oly büszkén védelmez Európában” – tette hozzá.

Személyesen Asselborn sose találkozott még Soros Györggyel, és a Soros-tervről sem tudja, mi az. Szijjártó Péterrel viszont már találkozott, és vele jó kapcsolata van.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.