Diplomáciai nagyüzemmé változott a ferihegyi repülőtér, miután megérkezett az első menetrendszerinti járat Sencsenből. A Boeing 787 ünnepélyes fogadása után Sztáray Péter, a külügyminiszter biztonságpolitikáért és energiabiztonságért felelős államtitkára azt mondta, magyar szempontból a járatnyitáshoz hasonló minden esemény annak a bizonyítása, hogy helyes stratégiát, helyes politikát folytatnak. „Sencsen gazdasági jelentősége Kínán belül és világszinten egyaránt óriási, a világ egyik leggyorsabban fejlődő városa.”
Ott volt Antal Ferenc, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára is, aki egyben a Budapest Airport igazgatóságának tagja. „Kína Európán kívül Magyarország legfontosabb partnere, a meglévő Kína-Budapest járatok hozzájárultak a kapcsolatok erősödéséhez” – mondta.
Gong Tao, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövete emkékeztetett, hogy Magyarország és Kína idén ünnepli a diplomáciai kapcsolatok felvételének 75. évfordulóját.
Immár heti 21 járat van a két ország között, két hónapon belül ez a harmadik járatnyitás.
Valentínyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese gyorsan össze is számolta: ebben az évben már 430 ezer utasnak lesz lehetősége Kína és Magyarország között repülni.
Az eseményen ott volt Csendes Olivér, a Visit Hungary vezérigazgatója és Yan Bo, a Hainan Airlines alelnöke is.