Navalnij felesége Németországba érkezett

  • narancs.hu
  • 2021. február 10.

Külpol

Julija Navalnaja Frankfurtba érkezett szerda este.

Frankfurtba érkezett szerda este Julija Navalnaja, a bebörtönzött ellenzéki orosz politikus, Alekszej Navalnij felesége - jelentette a Der Spiegel német magazin az internetes oldalán.

Alekszej Navalnijt tavaly nyáron szállították Németországba gyógykezelésre, miután sok nyugati ország szerint katonai méreggel megmérgezték Szibériában. Moszkvába való visszatérése után letartóztatták, és a bíróság február elején 3 és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte arra hivatkozva, hogy megsértette a feltételes szabadlábra helyezése szabályait. Az ítélet miatt tüntetések voltak több orosz nagyvárosban, és a hatóságok sok embert őrizetbe vettek emiatt.

Az Egyesült Államok, az Európai Unió, Nagy-Britannia és más országok hiába követelték a szabadon bocsátását. Heiko Maas német külügyminiszter Oroszország elleni büntető szankciók elrendelését helyezte kilátásba.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."