Scott Bessent amerikai pénzügyminiszterrel tárgyalt Washingtonban Szijjártó Péter magyar külügyminiszter, akit Bessent első külföldi miniszterként fogadott hivatalba lépése óta. Szijjártó előzetesen arról beszélt, a kettős adóztatást elkerülő egyezmény újbóli megkötéséről, illetve Rogán Antal szankciós listáról való levetetéséről lesz szó.
Ehhez képest Szijjártó a tárgyalások után arról beszélt a köztévének, hogy "jó hír", hogy az amerikai pénzügyminiszter dicsérte a kormánynak az inflációval szembeni fellépését, és hogy milyen sok beruházást vonzottak be, a magyar gazdaság tőkevonzó képességét. Emellett pozitívan értékelte az amerikai vállalatok magyar gazdaságban betöltött szerepét is.
Szijjártó elmondása szerint Bessent megköszönte a magyar kormánynak a nagyvállalatok adóelkerülését akadályozó, és azokat egységesen legalább 15 százalékkal megadóztató globális minimumadóval szembeni kiállását (az Egyesült Államok Trumppal ki is lépett a globális minimumadóról szóló egyezményből), viszont a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezménnyel kapcsolatban Bessent Szijjártó elmondása szerint csak "regisztrálta a kérést", hogy minél előbb kezdjék újra a tárgyalásokat ebben a tekintetben – az 1979-es előző egyezményt 2022-ben mondták fel az amerikaiak, miután Magyarország vétózott az EU-ban a globális minimumadóval szemben, a túl alacsony magyar társasági adó pedig előnytelenné tette az amerikaiaknak az egyezmény fenntartását.
Szjjártó szólt a Rogán Antal elleni szankciókról is, de erről csupán annyit mondott, hogy "Rogán Antal szankciós listára helyezése egyértelmű politikai bosszúja volt a Magyarországról frusztráltan távozó korábbi nagykövetnek", az amerikai fél ezzel kapcsolatos álláspontjáról nem számolt be, hanem rögtön áttért "a magyar energiabiztonság szempontjából káros intézkedésekre" – korábban ezek között említette a paksi nukleáris beruházás szankciós listára helyezését, a földgázért való fizetés akadályozását, a magyar-szerb kőolajvezeték építésével kapcsolatos nehézségeket. A szankciókról általában Szijjártó azt mondta, hogy a szankciós politika jövője összefügg azzal, hogy milyen gyorsan sikerül lezárni az ukrajnai háborút.
Egyébként azt hangoztatta, hogy nagyon elégedettek az amerikai vállalatok Magyarországon, és kapacitásbővítéseket is terveznek.