Nemzeti gyász és a lezárások alatt is buliztak a brit kormány emberei

  • narancs.hu
  • 2022. január 14.

Külpol

Most elnézést kértek a királynőtől.

Bár Boris Johnson miniszterelnök egyik partin sem volt jelen, őt is hibáztatják Nagy-Britanniában amiatt, hogy tavaly áprilisban, a lezárások idején a miniszterelnöki hivatal épületében két bulit is tartottak – idézi a 24.hu a Telegraph cikkét.

Miközben a szabályok értelmében szinte csak a családtagok lehettek együtt beltérben, a londoni Downing Street 10. alatt búcsúbulit rendeztek a távozó kommunikációs igazgatónak, James Slacknek, egy másik összejövetelt pedig az épület alagsorában rendeztek meg Boris Johnson fotósai. Állítólag mindkét mulatság elhúzódott, éjfél után is tartott az épület kertjében, és a résztvevők a beszámoló szerint alkoholt fogyasztottak.

Ebből azért is lett botrány, mert a résztvevők nem csak a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásokat szegték meg, hanem a Fülöp herceg halála miatt elrendelt nemzeti gyászba is belerondítottak tettükkel. Miközben ők aligha tartották a távolságot egymástól, az április 17-i temetésen Erzsébet királynőnek is egyedül kellett végigülnie a templomi szertartást.

A történtek miatt pénteken a kormányfői hivatal bocsánatot kért II. Erzsébettől.

Boris Johnsont korábban amiatt bírálták, hogy mint kiderült, 2020 májusában is – amikor szintén tilos lett volna – voltak bulik a kormányfői hivatalban, és az egyiken ő is jelen volt, bár utóbb azt mondta, azt hitte, ez egy munkájával összefüggő rendezvény lesz.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.