Nemzeti gyász és a lezárások alatt is buliztak a brit kormány emberei

  • narancs.hu
  • 2022. január 14.

Külpol

Most elnézést kértek a királynőtől.

Bár Boris Johnson miniszterelnök egyik partin sem volt jelen, őt is hibáztatják Nagy-Britanniában amiatt, hogy tavaly áprilisban, a lezárások idején a miniszterelnöki hivatal épületében két bulit is tartottak – idézi a 24.hu a Telegraph cikkét.

Miközben a szabályok értelmében szinte csak a családtagok lehettek együtt beltérben, a londoni Downing Street 10. alatt búcsúbulit rendeztek a távozó kommunikációs igazgatónak, James Slacknek, egy másik összejövetelt pedig az épület alagsorában rendeztek meg Boris Johnson fotósai. Állítólag mindkét mulatság elhúzódott, éjfél után is tartott az épület kertjében, és a résztvevők a beszámoló szerint alkoholt fogyasztottak.

Ebből azért is lett botrány, mert a résztvevők nem csak a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásokat szegték meg, hanem a Fülöp herceg halála miatt elrendelt nemzeti gyászba is belerondítottak tettükkel. Miközben ők aligha tartották a távolságot egymástól, az április 17-i temetésen Erzsébet királynőnek is egyedül kellett végigülnie a templomi szertartást.

A történtek miatt pénteken a kormányfői hivatal bocsánatot kért II. Erzsébettől.

Boris Johnsont korábban amiatt bírálták, hogy mint kiderült, 2020 májusában is – amikor szintén tilos lett volna – voltak bulik a kormányfői hivatalban, és az egyiken ő is jelen volt, bár utóbb azt mondta, azt hitte, ez egy munkájával összefüggő rendezvény lesz.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.