Nigériában felfüggesztették a Twitter működését

  • MTI/narancs.hu
  • 2021. június 5.

Külpol

A kormánynak nem tetszett, hogy az oldal törölte az államfő fenyegető bejegyzését.

Nigériában a kormány utasítására a távközlési szolgáltatók felfüggesztették szombaton a Twitter működését - közölte a távközlési felügyelet. Ennek előzménye, hogy a közösségi oldal a minap törölte Muhammadu Buhari államfő egyik bejegyzését, amelyben megfenyegette az ország szakadár erőit.

A kormány pénteken jelentette be, hogy határozatlan időre felfüggesztik az országban a Twitter működését, amit Lai Mohammed tájékoztatási miniszter azzal indokolt, "hogy a platformot folyamatosan olyan tevékenyégre használják, amely veszélyezteti az ország integritását".

 A Twittert üzemeltető amerikai cég szerdán közölte: Buhari elnök egyik aznapi posztjában büntetéssel fenyegette meg azokat a szakadár erőket, amelyek szerinte felelősek kormányzati épületek megtámadásáért, és ez a cég szabályzatában "agresszív viselkedésnek minősül".

 A tájékoztatási miniszter áprilisban felháborodottan reagált arra, hogy a Twitter első afrikai irodáját nem Nigériában, hanem a szomszédos Ghánában nyitotta meg. Lai Mohammed azt mondta: a céget befolyásolták olyan téves médiahírek, amelyek szerint például tavaly a hatóságok szétvertek tüntetéseket.

 A nigériai tüntetések szervezői is a közösségi oldalakat használják mozgósításra, mint sok más országban, de arra is, hogy a rendőrségi visszaélések károsultjainak pénzt gyűjtsenek.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.