Orbán magyar focista mezét, a kínai elnök teáskészletet kapott ajándékba Trumptól
D_KOS20190513025_top_story_lead.jpg
Donald Trump amerikai elnök (j) és Orbán Viktor miniszterelnök megbeszélést folytat a washingtoni Fehér Ház Ovális irodájában 2019. május 13-án.

Orbán magyar focista mezét, a kínai elnök teáskészletet kapott ajándékba Trumptól

  • narancs.hu
  • 2020. április 10.

Külpol

Krikettütő és bokszkesztyű is gazdát cserélt Washingtonban.

Az AP hírügynökség összeállított egy listát azokból az ajándékokból, amelyekkel Donald Trump amerikai elnök kedveskedett a hozzá látogatóknak 2019-ben. Orbán Viktor tavaly máusban tette tiszteletét Washingtonban, ez alkalomból pedig testhez illően egy focimezt kapott ajándékba. Nem is akármilyet: az akkoriban a D. C. Unitedben futballozó Stieber Zoltán dedikált dresszét. Ki tudja milyen számítások alapján, de az AP 1700 dollárra, azaz közel 500 ezer dollárra becsülte a Stieber-mezt.

A listán további érdekes dolgok is szerepelnek. Hszi Csin-ping kínai elnök egy több mint 2500 dolláros egyedi teáskészletet kapott az amerikai elnöktől; Theresa May akkori brit miniszterelnök A Lewis és Clark expedíció című könyv limitált kiadású, hasonlóan értékes példányával gazdagodhatott; Imrán Hán pakisztáni miniszterelnök pedig Dwight Eisenhower amerikai ex-elnök Pakisztán elleni meccsen használt krikettütőjét és egy akkor készült fotóját kapta meg. Abe Sinzó japán miniszterelnök ajándéka sem semmi: a Millió dolláros bébi című Oscar-díjas filmben használt kesztyűt vihette haza, amit a rendező-főszereplő Clint Eastwood alá is írt.

Via Index

Nézzünk együtt a jövőbe!

Mit tesz, és mit tehet a járvány ellen az ellenzék, a honvédség, az önkormányzat? Olvasni jó. Elgondolkozni a jövőn pedig szerfelett izgalmas is lehet, és még a hétköznapokban is jól hasznosítható dolgok sülhetnek ki belőle. Belelátni a jövő bármely kicsiny szeletébe: nincs is annál kecsegtetőbb dolog.

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.

A Mi Hazánk és a birodalom

A Fidesz főleg az orosz kapcsolat gazdasági előnyeit hangsúlyozza, Toroczkai László szélsőjobboldali pártja viszont az ideo­lógia terjesztésében vállal nagy szerepet. A párt­elnök nemrég Szocsiban találkozott Dmitrij Medvegyevvel, de egyébként is régóta jól érzi magát oroszok közt.