Robert Fico: Az ellenzék aktivistája megpróbált meggyilkolni a politikai nézeteim miatt

  • narancs.hu
  • 2024. június 5.

Külpol

Szerinte az ellenzék, a kormányellenes média és civil szervezetek bagatelizálni fogják az őt ért merényletet. 

„Május 15-én Nyitrabányán a szlovák ellenzék egy aktivistája megpróbált meggyilkolni a politikai nézeteim miatt” – nyilatkozta Robert Fico a Facebook-oldalán közzétett videóban. A szlovák miniszterelnök  először szólalt meg azóta, hogy a kormány kihelyezett ülése után Juraj Cintula többször meglőtte.

Köszönetet mondott a kórházi dolgozók munkájáért. Június végén, július elején fokozatosan visszatérhet a munkába. Mint fogalmazott, ideje megtennie az első lépést. „A megbocsátást. Nem érzek gyűlöletet az idegen iránt, aki meglőtt”.

Nem tesz jogi lépéseket, kártérítést sem követel. Inkább hagyja, hogy az elkövető rendezze el a fejében, hogy miért követte el a merényletet. Úgy véli, ő csak közvetítője a gonoszságnak és gyűlöletnek, melyet a politikailag sikertelen és frusztrált ellenzék tett kezelhetetlen méretűvé Szlovákiában. 

Szerinte az ellenzék, a kormányellenes média és a külföldről pénzel civilek bagatelizálni fogják a merényletet. Azt állítják majd, hogy a merénylőnek nem volt köze az ellenzékhez, és csak egy őrült ember magánakciója volt a támadás. Az egészsége pedig nem sérült komolyan. 

„Arra kérem a kormányellenes médiát, főleg a Soros György pénzügyi birodalma által birtokoltakat, hogy ne folytassák ezen az úton, és tartsák tiszteletbe ne csak a gyilkossági kísérlet okainak súlyosságát, hanem annak következményeit is”

– fogalmazott. Hozzátéve, nincs oka azt hinni, hogy a támadás egy őrült ember akciója lett volna. Mint mondta, hónapok óta figyelmeztett rá, hogy nő az esélye annak, hogy egy vezető politikus ellen merényletet követhetnek el. Néhány hete még a kormánytagokat is figyelmeztette, hogy kerüljék a tömeget. „Nem volt titkosszolgálati jelentésem. 32 éves politikai tapasztalatom figyelmeztetett” – mondta. 

 

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Fuss, és tévedj el Budapesten!

Budapestre jött a City Race Euro Tour, egy városi tájfutó rendezvénysorozat. Három napon át futhatunk Budapest különböző részein egy térképpel, amelyen a kukák is fel vannak tüntetve, de az utcanevek nem láthatóak. De mire is jó ez az egész?

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.