Sikkasztás miatt ült, most visszatérne a politikába a volt georgiai kormányfő

  • narancs.hu
  • 2020. február 20.

Külpol

Frissen szabadult, máris folytatná.

Kiszabadult a börtönből csütörtökön a sikkasztás, hivatali hatalommal való visszaélés és költségvetési pénzek célszerűtlen elköltése miatt elítélt Vano Merabisvili volt georgiai kormányfő, aki azonnal jelezte is, hogy vissza akar térni a politikába, hogy elősegítse a jelenlegi kormány elmozdítását.

Merabisvilit, aki 2012-ben kevesebb mint négy hónapig volt kormányfő Miheil Szaakasvili elnöksége idején, 2013-ban vették őrizetbe. A politikus összesen hat évet és kilenc hónapot töltött börtönben. Az ellene felhozott vádakat mindvégig politikailag motiváltnak tartotta.

"Garantálom önöknek, hogy ez a kormány egy éven belül befejezi munkáját" - mondta újságírók előtt, miután elhagyta a börtönt Tbilisziben.

Georgiában több tucat egykori tisztségviselőt vettek őrizetbe hivatali visszaélés és korrupció vádjával azóta, hogy 2012-ben a Georgiai Álom nevű párt került kormányra. Ellenzéki politikusok szerint a kormánypárt "boszorkányüldözést" folytat az eljárásokkal ellenfelei ellen.

A Kaukázuson túli országban tavaly nyár óta rendszeresek a kormány lemondását követelő tüntetések. Georgiában ősszel tartják a következő parlamenti választást.

(MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.