Szijjártó Péter oroszul szólalt fel Fehéroroszországban

  • narancs.hu
  • 2024. november 1.

Külpol

Olyasfajta diplomáciai udvariasságot mutat a putyinista országok irányába a külügyminiszter, aminek nyoma sincs, ha nyugaton jár.

Élesen bírálta a Belarusz és Oroszország elleni uniós szankciókat és párbeszédet szorgalmazott Szijjártó Péter Minszkben – írja a Szabad Európa. A külügyminiszter október 31-én utazott a fehérorosz fővárosba az Eurázsiai Biztonsági Konferenciára, amelyen a hat szovjet utódállamot tömörítő Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete (KBSZSZ) tagállamai vesznek részt más Oroszországgal szövetséges államokkal. A minszki konferencia egyik főszereplője természetesen Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.

Szijjártó Péter a konferencián határozottan ellenezte az ukrajnai invázió miatt Oroszország ellen hozott szankciókat, és

oroszul kezdte a beszédét,

mielőtt angolra váltott. „Ma hatalmas erők dolgoznak a hegemónia megteremtésén, és ha nem követed 100 százalékig a mainstreamet, akkor egyből megkérdőjelezik a jogodat a saját álláspontod hangoztatásához. Ez egyértelműen mutatja, hogy milyen alacsony szinten folyik a politikai vita ma Európában” – mondta a lap beszámolója szerint. „Nem fogadunk el semmilyen korlátozást azzal kapcsolatban, hogy kikkel működünk együtt. Nem szeretjük a szankciós politikát” – tette hozzá. Végül annak a reményének is hangot adott, hogy a látogatása során folytatott „kétoldalú megbeszéléseit” nem ítélik el Brüsszelben.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)