Hiába vett részt magyar cég is a személyhívók és az adóvevők értékesítésében, valójában ez a cég semmit sem csinált, az eszközök soha nem is voltak Magyarországon – írja a Telex az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva. Kovács Zoltán a magyar kormány részérül ugyancsak erről beszélt, amikor kijelentette: „A magyar hatóságok meggyőződtek arról, hogy az érintett cég egy kereskedő-közvetítő cég, nincs magyarországi gyártó- és telephelye, a bejelentett címen egy fő cégvezetője van, a hivatkozott eszközök pedig sohasem jártak Magyarországon.”
A lap azt írja, egy szófiai székhelyű cég vásárolta Tajvanról azokat a személyhívókat, amik felrobbantak Libanonban, és a Hezbollah terrorszervezet több száz tagjának sérülést okoztak.
A készüléket forgalmazó Gold Apollo vezérigazgatója, Hszu Csing-kuang korábban elmondta, hogy az AR-924-es csipogókat licenc alapján egy BAC nevű cég gyártotta, később az is kiderült, hogy ez egy magyar cég, a BAC Consulting Kft., amely egy Szőnyi úti társasházba van bejegyezve. A lap úgy tudja, egyszerű közvetítőszerepe volt a cégnek, annak ügyvezetője, Cristiana Bársony-Arcidiacono egy bolgár céggel, a szófiai székhelyű Norta Global Ltd-vel állt kapcsolatban.
Így az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy a magyar cég arra kellett, hogy a bolgár szálat elfedje. Nem tudni, Cristiana Bársony-Arcidiaconót milyen mélységig avathatták be az ügybe. Az NBC Newsnak a nő úgy nyilatkozott: „Nem én gyártom a csipogókat. Én csak a közvetítő vagyok. Azt hiszem, félreértette a dolgot.”
Szerdán délután újabb robbantások történtek Libanonban, most az adóvevők okoztak sérüléseket és 9 ember halálát.
Az EU már vizsgálja, hogy sérültek-e szankciók azzal, hogy egy magyar cég robbanó személyhívókat szállított a Hezbollahnak. Bársony-Arcidiacono Cristiana korábban szakértőként dolgozott az Európai Bizottságnak is.