Trump: „Az ország megtelt, a migránsok forduljanak vissza!”

  • Narancs.hu/MTI
  • 2019. április 6.

Külpol

Az amerika-mexikói határhoz látogatott az elnök.

Az Egyesült Államok megtelt, a migránsok forduljanak vissza! - fogalmazott Donald Trump amerikai elnök pénteken az amerikai-mexikói határon.

Az elnök pénteken délután utazott az amerikai-mexikói határ kaliforniai szakaszához, hogy megtekintse a határfal egyik épülő részét. Bár a falnál kis tábla azt jelzi, hogy ez „Trump elnök határfalának első szakasza”, az Arizona Republic című lap tudósítása szerint a falszakasz építését még azelőtt engedélyezték, hogy Donald Trumpot elnökké választották.

Trump Calexico városkánál megnézte az épülő falat, és közölte, hogy tartós és jó magas. „Igencsak nehéz felmászni rá” - mondta, majd részt vett egy kerekasztal-beszélgetésen is, amelyen határőrökkel és helyi politikusokkal a határok mentén kialakult helyzetet vitatták meg. Ott fejtette ki, hogy az ország megtelt, és a migránsok forduljanak vissza.

„A rendszer csurig van, már nem tudunk titeket befogadni, legyen szó akár menedékkérelemről, akár bármi másról” - mondta. Majd így fogalmazott: „az országunk tele van, sajnálom, de nem tudunk fogadni titeket. Szóval, forduljatok vissza! Ez a helyzet.”

A kerekasztal-vitán Trump kilátásba helyezte, hogy az elkövetkező két évben csaknem négyszáz mérföldnyi (körülbelül 650 km) falat húznak fel a határon. Egyúttal megköszönte Mexikónak a migránsáradat megfékezése érdekében hozott eddigi intézkedéseit.

Mindig szeretett volna egy Donald Trump alakú WC-kefét? Nem kell tovább várnia!

Kézzel készült termék, kis szerencsével Karácsonyig ideér. Ki mondta, hogy nem lehet egy kis örömet csempészni az olyan tevékenységekbe mint a WC pucolása? Na ugye. Itt van például ez a kézzel készült, meglehetősen élethű, aranyhajú Donald Trumpot formázó WC-kefe, melyet az Etsy oldalán meg is rendelhet.

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.

A jóság hímpora

Krasznahorkai László első poszt-Nobel-regénye játékos, bonyolult, színpompás mű. Főszereplője egy múzeumi lepketudós, entomológus (azaz a rovartan szakértője), akit váratlanul egy bonyolult elméleti problémával keres meg a munkájában elakadt író, bizonyos Krasznahorkai László, aki kísértetiesen emlékeztet a nyilvános fellépésekből és megnyilatkozásokból ismert Krasznahorkai Lászlóra.

Főszerepben az Első sírásó

A november 6-án zárult igazgatói pályázaton Lipics Zsoltot hirdették ki győztesnek Darabont Mikold ellenében, azonban nagyon sok ellentmondás és fordulat jellemezte az elmúlt időszakot. A régi-új igazgató mellett csupán a NER-es lapokban folytatott sikerpropagandája szólt, pályázata egy realista, szakmaiságra építő programmal ütközött meg.