Trump lelkesen dicsekedett írói vénájával, aztán szóltak neki, hogy elírt egy szót

  • narancs.hu
  • 2018. július 11.

Külpol

Vannak, akiknek dicsekedni csak nagyon óvatosan szabadna.

Az amerikai elnök kedvenc üzenőfelületén, a Twitteren írt egy posztot arról, hogy milyen zseniális írói vénája van neki, csak a féknyúzgyárak bántják.

Egész pontosan azt írta, hogy

„Sikerkönyvekkel a hátam mögött büszke lehetek az írói vénámra. A Fake News persze tűvé teszi a tweetjeimet hibák után kutatva. Bizonyos szavakat a hangsúly miatt írok nagybetűvel, nem azért, mert az úgy helyes.”

Trump ott lőtt hatalmas öngólt, hogy a figyelmes, hibák után kutató átolvasásra nem a „pore over” kifejezést használta, hanem a „pour over”-t, ami igazából egy kávékészítési technika.

Vagyis nem bírta helyesen leírni azt, amit akart.

J.K. Rowling erre jól körberöhögte a literátus Trumpot, aki gyorsan törölte is a tweetet, hogy aztán helyesen újraposztolja. Amit aztán újra jól körberöhögött Rowling.

És ebbe a röhögésörvénybe lép be a kétnapos a NATO-csúcs, ahol mindenféle sejtetések szerint Trump még Orbánnal is vált majd pár szót.

Erre mondják sokan, hogy ilyesmin akkor tudnának felszabadultan hahotázni, ha nem a világ talán legnagyobb hatalmú országának vezetőjéről lenne szó. De mi mégis azt javasoljuk, hahotázzunk csak bátran, a nevetésből még sosem lett (nagy) baj.

false

(via Hvg.hu)

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.