Magyarországra jött volna a férfi, de nem tudott, mert halottnak nyilvánították

  • narancs.hu
  • 2019. október 16.

Lélek

Már 1987-ben.

Egy idős, Miamiban élő férfi szeretett volna Magyarországra jönni, de nem tudott, mert itthon 1987-ben halottnak nyilvánították, írja az Index. Minderre úgy derült fény, hogy a Pest Megyei Főügyészséghez fordultak a férfi ügyében.

A férfi ugyan súlyos beteg, de életben van, hosszú ideje az USÁ-ban él és szeretett volna Magyarországra jönni még egyszer.

Mint kiderült, a bíróság azért nyilvánította halottnak a férfit 1987-ben, mert csupán annyit tudtak róla, hogy külföldre távozott, más információ azonban nem állt rendelkezésükre.

A férfi ezzel akkor szembesült, amikor elutasították az útlevélkérelmét Amerikában. Ezután kért segítséget a Pest Megyei Főügyészségtől a konzulátuson keresztül és kérvényezte a halottnak nyilvánításáról szóló bírói döntés hatálytalanítását a Ceglédi Járásbíróságnál.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.