A Keleti pályaudvarig jutott egy Németországból elszökött kisfiú

  • MTI/narancs.hu
  • 2019. augusztus 7.

Lokál

Világot akart látni.

Egy tizenkét éves, Németországban eltűntként keresett fiúra találtak rá rendőrök a Keleti pályaudvaron kedd éjszaka - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság szerdán.

A fiú világot akart látni, ezért Budapestre szökött Németországból - olvasható a police.hu oldalon.

A rendőrök, miután a pályaudvar aluljáró szintjén felfigyeltek a fiúra, megkérdezték tőle, hogy hol vannak a szülei, és kiderült, hogy a gyerek csak németül beszél, nincsenek nála iratok. A fiú azt mondta a rendőröknek, hogy azért jött vonattal Budapestre, mert látni szerette volna a fővárost, semmilyen ismerőse nem él itt, és a szülei sem tudnak arról, hogy Budapesten van.

A rendőrség felvette a kapcsolatot a német hatósággal és a szüleivel, a fiú ideiglenesen egy gyermekvédelmi intézetbe került, ahonnan az édesapjával szerda délután hazautaztak.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.