A kertváros lakói nem kérnek a Soros-plakátokból

  • narancs.hu
  • 2017. július 9.

Lokál

Ezért le is tépték azokat.

Vajda Zoltán, az Együtt XVI. kerületi önkormányzati képviselője megelégelte, hogy a kertvárosi kerületet is elcsúfítják a kormányzati propaganda újabb plakátkampánya, ezért a Facebookon nyilvános „nagytakarítást” szervezett.

false

 

Fotó: Németh Dániel

„Megkezdjük Kertváros rendbetételét – kifejezzük ellenvéleményünket azzal, hogy eltávolítjuk a propagandaplakátokat. Mindezt nem az éjszaka leple alatt, hanem fényes nappal. És, hivatalos rendőrségi bejelentéssel, demonstráció keretében. Mert mi aktív kertvárosi állampolgárként nem hagyjuk, hogy egymás ellen uszítsanak minket. Mert nem ilyen célra adjuk az adóforintjainkat” – írja Vajda az esemény Facebook-oldalán.

false

 

Fotó: Németh Dániel

A helyi plakátokra egyébként éjszaka került fel a „soros bérenc Vajda hazaáruló” felirat.

false

 

Fotó: Németh Dániel

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.