Dürer Kert: Működünk, ameddig a tulajdonos lehetővé teszi

  • narancs.hu
  • 2018. július 20.

Lokál

Majd Garancsi eldönti, hogy meddig.

Miután kiderült, hogy Orbán Viktor barátjához, Garancsi Istvánhoz került az ELTE egykori Ajtósi Dürer sori campusa, az ott üzemelő Dürer Kert közleményt adott ki.

A Dürer Kert is betagozódott a NER-be

Garancsi István cége lett a boldog új tulajdonosok egyike. Csendes és hosszadalmas felszámolás után új gazdát talált az egykori ELTE-épület, amely a Városliget szomszédságában többek közt a Dürer Kertnek és egyéb zenei próbatermeknek, vendéglátóhelyeknek, irodáknak ad helyet.

A Facebookon is megjelent közleményben azt írják, a Dürer Kertnek nincs befolyása arra, hogy ki vásárolja meg a klubot is magába foglaló ingatlant, illetve, hogy kinek mik a tervei azzal, „így csupán annyit tudunk mondani, hogy jelenleg az érvényes bérleti szerződésünk értelmében működünk és kívánunk működni mindaddig, amíg azt a terület tulajdonosa lehetővé teszi – bárki is legyen az”.

Azt is hozzáteszik, hogy bíznak abban, hogy 10 éves Dürer Kert még hosszú távon, zavartalanul működhet.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.