Folytatódik: visszafestették, újra szivárványos a Tompa utcai pad

  • narancs.hu
  • 2023. július 10.

Lokál

Vajon mikor festik át újra, vagy rongálják meg a fradista fociultrák és szélsőséges társaik?

Újra szivárványos a Tompa utcai pad

írja Facebook oldalán képpel is illsuztrálva az Amnesty International Magyarország.

 
 
Fotó: Facebook/Amnesty International Magyarország

Mint arról lapunk is beszámolt, július 6-án, csütörtökön avatta fel az Amnesty International Magyarország és Ferencváros Önkormányzata Budapest első szivárványos köztéri padját. A színes paddal a jogvédők és az önkormányzat a két éve megszavazott homofób törvényre emlékeztetnek. Így tiltakoznak "a kormány évek óta tartó kirekesztő politikája ellen".

A pad színesre festésének ötletéttől kezdve kérdéses volt, az meddig marad érintetlen. Korábban a kerületben szélsőségesek egy szivárványszínű Black Lives Matter köztéri szobrot is gyorsan bedeszkáztak, majd megrongáltak, de égettek el a polgármesteri hivatal épületére kitűzött szivárványos zászlót is. Nem kellett sokat várni, a köztéri padot a hétvégén fradista fociultrák átfestették zöld-fehérre. Megüzenve, hogy "Ez a város nem az a város. Ferencváros. Lassan baranyi és a többi libernyák is megtanulhatná".

Ezt követően festette vissza szivárványosra a padot vasárnap este, éjszaka az Amnesty.

Megígértük és újrafestettük nektek és mindenkinek, aki velünk együtt egy nyitott, szabad és boldog országban akar élni."

Talán egyértelmű, mi lesz a köztéri pad sorsa. Az a minimum, hogy újra át lesz festve, de lehet össze lesz törve, használhatatlanná lesz téve, mint ahogy azt a korábbi példák is mutatták.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.