Furcsa körülmények között halt meg egy férfi Csenyétén

  • narancs.hu
  • 2020. január 26.

Lokál

A mentősök rendőri támogatás nélkül nem mehettek be a helyszínre, a polgármester maga vitte ki nekik a holttestet. Az Országos Mentőszolgálat szerint eleve halott emberhez riasztották őket.

Kiss István, Csenyéte polgármestere egy Facebookra feltöltött videóban számolt be arról, hogy egy férfi azért halt meg, mert a mentősök nem érkeztek ki időben a bejelentést követően, ugyanis megálltak a falu szélén a rendőri erősítést várva. A rendőrökre azért volt szükség az Országos Mentőszolgálat (OM) tájékoztatása szerint, mert a mentősöket már a telefonban fenyegetés, szidalmazás érte, ezért úgy vélték, rendőrökkel együtt lehet csak beengedni a helyszínre a kollégákat. A várakozás közben a férfi meghalt, bár az OM azt állítja, már a bejelentéskor halott volt.

A település polgármestere saját kocsijával vitte ki a testet a mentőkhöz, akik folytatták a férfi újraélesztését – sikertelenül.

Kiss azt állítja, hogy hátrányos megkülönböztetés érte az illetőt, mivel azért nem akartak bejönni a rendőrök a házba, mert ott cigányok laknak. Az OM ezt is cáfolja. „A veszélyeztetettség az ellátásban résztvevő mentők számára kritikusan nehéz helyzetet teremtett, szolgálatukat folytatni nem tudták, ezért számukra pszichológus segítségét biztosítjuk. A hátrányos megkülönböztetés vádját visszautasítjuk, a mentők fontos alapértéke az egyenlőség, az a hivatásunk, hogy a lehető legjobb ellátást minden rászoruló számára egyformán biztosítsuk” – írják a 444-nek küldött közleményükben.

A polgármester jogi lépésekre készül. „Nem fogjuk annyiban hagyni, törvény elé fogjuk vinni a dolgot. (...) Nem a mentősök a hibásak, olyan utasításokat kaptak, hogy nem mehetnek ki, amíg a rendőrség nem érkezik” – mondja Kiss.

Csenyéte az egyik legszegényebb település Magyarországon.

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.