Kőolajkutat fúrna a Mol az Őrségben, tiltakoznak a lakosok

  • narancs.hu
  • 2021. február 15.

Lokál

A mélyfúrást Natura 2000-es területen végeznék Őriszentpéter közelében.

Már közel kétezren írták alá azt a petíciót, amelyet azért indítottak, hogy tiltakozzanak az Őriszentpéter közelébe tervezett kőolajkútfúrás ellen, amiről korábban az ugytudjuk.hu számolt be.

Egy hónapja kérte ugyanis a MOL Őrség Szénhidrogén Koncessziós Kft. a kormányhivatalt a rendeletben előírt környezeti hatásvizsgálat elvégzésére. Erre azért van szükség – ahogy az a hatóság által közzétett dokumentumból is kiderül –, mert a mélyfúrást Natura 2000-es területen végeznék. A cég állítása szerint olyan helyszínt választottak, ami a lehető legkevesebb környezetkárosítással jár. 

A petíció aláírói szerint a fúrás és a kitermelés súlyosan veszélyeztetné az ott élők és az oda látogatók nyugalmát, a tájképet, a természeti környezetet és a védett élővilágot. Ezért kérik az engedély elutasítását. 

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.