Öten lettek koronavírusosak a Szent István Egyetem Budai Campus gólyatáborában

  • narancs.hu
  • 2020. augusztus 25.

Lokál

Tünetmentesek, jól vannak, házi karanténban töltenek két hetet. Több gólyatábort nem szervez az egyetem.

A Szent István Egyetem Budai Campus hallgatóinak augusztus 15. és 19. között, Szarvason rendezett gólyatáborban koronavírusos megbetegedés történt, írja a 444. Az egyetem azt közölte, hogy a gólyatábor résztvevői és szervezői közül 5 embernél mutatták ki a koronavírust, majd hozzátették, mindenki tünetmentes és házi karanténban van két hétig.

Azt is elmondták, hogy minden szükséges óvintézkedést megtettek, a tábor tele volt kézfertőtlenítővel, a résztvevők kaptak maszkot és hőmérőzés is történt. A többször használatos eszközöket folyamatosan fertőtlenítették, ahogy a mosdókat és zuhanyzókat is, a legtöbb program szabadtéren zajlott. Az egyetem bejelentést tett a Nemzeti Népegészségügyi Központ felé is.

Az egyetem vezetése azt is közölte, hogy jelenlegi információik szerint az egyetem campusai továbbra sem érintettek a fertőzéssel. A járványhelyzetre való tekintettel viszont nem tartják meg a további gólyatáborokat.

Borítóképünk illusztráció.

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)

Ide? Hová?

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.