Film

A Fehér Tigris  

  • SzSz
  • 2021. január 27.

Mikrofilm

„A börtön tett bűnözővé” – vallja A remény rabjai főhőse.

Indiában ennél sokkal finomabb, ezeréves bölcseletekkel átszőtt hasonlatokkal élnek, de a tanulság ugyanaz: mindegy, milyen patyolatlelkületű az ember, ha belekeveredik a rosszak – vagy ezúttal a gazdagok – játszmájába, nem tud tiszta maradni.

Balramot éles esze és talpra­esettsége miatt tanára fehér tigrisnek hívja, olyan ritka tüneménynek, amelyből generációnként csak egy születik. A koldusszegény gyereknek azonban nagyon hamar meg kell barátkoznia egy másik metaforával: a csirkeóllal. Az olyanok, mint ő, ugyanis úgy élnek apró házaikban, mint a vágásra váró baromfik – pontosan tudják, mi vár rájuk, mégsem tudnak semmit tenni ellene. Balram azonban nem nyugszik bele: megtanul vezetni, majd sofőrnek áll, hogy a tűzközelben lesse el, mi is kell a gazdagsághoz. Hamarosan gyakorlati tapasztalatokat is szerez a korrupcióról és a pénz jellemformáló erejéről.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.