Alkoholfüggőkről forgatott filmet Till Attila

  • narancs.hu
  • 2024. július 25.

Mikrofilm

Magánfinanszírozásban készült.

És mi van Tomival? címmel játékfilmet rendezett Till Attila. A történet szerint két alkoholbeteg férfi, egy bábművész és egy liftszerelő keresi Tomit, aki a barátjuk, és valami miatt kihagyta az anonim alkoholisták legutóbbi gyűléseit. Szeretnének józanok maradni, miközben próbálják előkeríteni és megmenteni a társukat.

A forgalmazó közleménye szerint a film látlelet, kordokumentum és vitaalap. Betekintést nyújt a függőségtől szenvedő emberek életébe, és megmutatja, hogyan tudnak segíteni egymásnak a legnehezebb időszakokban. 

A főszereplők: Thuróczy Szabolcs és Polgár Tamás. Játszik a filmben Sodró Eliza, Fodor Annamária, Tóth Zsófia, Patkós Márton és Básti Juli. A forgatókönyv a rendező Till Attila mellett Kapitány-Fövény Máté munkája, a producer Stalter Judit és Till Attila, dolgozott a filmen Győri Márk operatőr, Gothár Márton vágó, Keresztes Gábor zeneszerző is.

Az És mi van Tomival? október 31-étől látható a hazai mozikban, a Mozinet forgalmazza. Magánfinanszírozásból készült, gyártója a Laokoon Filmgroup, amely a Saul fiát is készítette. 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.