Antikommunista love storyban játszik együtt Rihanna és Amerika új zsenije

  • Szabó Ádám
  • 2019. április 14.

Mikrofilm

Két szuper videóval!

Rihannát senkinek sem kell bemutatni, Donald Glover azonban itthon még mindig viszonylag ismeretlen – annak ellenére is, hogy Amerikában az elmúlt évek egyik legnagyobb filmes-zenei zsenijeként tartják számon.

Mindössze 23 éves volt,

amikor felvették írónak A stúdió című sikersorozathoz, nevét és arcát viszont csak a 2009-ben induló Balfékek című szitkommal ismerhette meg a közönség, ahol a szerény képességű, de annál jobb szívű Troy Barnest alakította. Az igazi áttörést a 2015-ben indult, önéletrajzi ihletésű Atlanta című sorozat hozta meg számára: ebben egy feltörekvő rapper menedzserét alakítja. A sorozat elmossa a határt a vígjáték és a dráma között, és már most, két évad után is hivatkozási pontnak számít – Glover egy Golden Globe mellett két Emmyt is nyert érte. Elsősorban az Atlantának köszönhető, hogy ma már színészként is az A-ligában játszik: ő volt a Solo: Egy Star Wars-történet legszórakoztatóbb pontja, és a hamarosan mozikba érkező Az oroszlánkirályban is ő adja hangját a főszereplőnek.

A filmezés mellett Glover

zenél is: Childish Gambino néven elsősorban a hiphopban utazik, két ilyen album (Camp, Because the Internet) után azonban kiadott egy R&B/soul lemezt Awaken, my love! címen, hogy aztán tavaly a This is America című társadalomkritikus számával ismét rapperként térjen vissza: a dal és a klip is óriási sikert aratott.

Childish Gambino - This Is America (Official Video)

"This is America" by Childish Gambino http://smarturl.it/TcIgA Director: Hiro Murai Producer: Jason Cole of Doomsday with Ibra Ake and Fam Rothstein of Wolf + Rothstein tour tickets and merchandise available at childishgambino.com

Glover következő húzása egy zeneközpontú, 54 perces, Guava Island című film volt, melyet a kultikus amerikai fesztiválon, a Coachellán mutatnak be először.  A főbb szerepekben Glover mellett Rihanna, és a Fekete párducban feltűnt Letitia Wright láthatóak. Énekelni azonban csak Glover fog a projektben: az animációs betéteket és filmrészleteket vegyítő filmben felcsendül a This is America, valamint a Summmertime Magic című száma is.

Amazon Prime Video on Twitter

This is what weekends were made for. See @DonaldGlover and @Rihanna in #GuavaIsland. Now on #PrimeVideo https://t.co/D4b7DDWFVE https://t.co/vMVKEOqYlV

A hírek szerint a Guava Island egy animációs jelenettel kezdődik, amiben a Rihanna alakította Kofi elmeséli, hogyan teremtette Isten Guava szigetét, ahol az emberek békében éltek, és értékes selymet állítottak elő – egészen addig, míg a Vörös család át nem vette a hatalmat, megmérgezve a paradicsomi sziget életét. A film elsősorban Kofi és barátja, a Donald Glover alakította Deni románcáról szól majd – utóbbi zenész, akinek az az álma, hogy dalaival összehozza az embereket. Míg Kofi a helyi varrodában dolgozik, Deni saját koncertjére készül, ám a hatalmat és a varrodát is markában tartó helyi nagyúr megfenyegeti: mondja le a fellépést, mert a dolgozók amiatt nem fognak időben munkára jelentkezni. Deninek döntenie kell, hogy saját magát menti, vagy a sziget lakosaiért vállalja a kockázatot és előadja zenéit.

false

Az antikommunista történetbe szőtt love story

elsősorban a zene erejéről és a társadalmi elnyomásról szól majd – a rendező az a Hiro Murai, aki az Atlantáért és a This is America klipjéért is felelős volt. A Guava Islandet a Coachella fesztiválon különleges díszletek között vetítik, de szerencsére a film azon kívül is látható lesz: a napokban debütál az Amazon Prime Videón.

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.