Clint Eastwood filmjével indul a Tokiói Nemzetközi Filmfesztivál

  • MTI/narancs.hu
  • 2021. szeptember 21.

Mikrofilm

A 91 éves Eastwood nemcsak a film főszerepét játszotta el, de ő is rendezte a produkciót.

Clint Eastwood Cry Macho című filmjével nyílik meg október végén a 34. Tokiói Nemzetközi Filmfesztivál.

A szervezők közlése szerint az október 30. és november 8. között zajló fesztivál vetítéseit közönség részvételével tartják meg.

A filmfesztivált a színész-rendező Clint Eastwood legújabb filmje, a Cry Macho nyitja meg. A western N. Richard Nash 1975-ben megjelent azonos című regénye alapján készült, és egy kiöregedett rodeósztárról szól, akit felbérelnek, hogy keressen meg és vigyen át Mexikóból egy kamasz fiút a Texasban élő apjához. A 91 éves Eastwood nemcsak a film főszerepét játszotta el, de ő is rendezte a produkciót.

A fesztivál zárófilmjének a Tony- és Grammy-díjas Broadway-musical, a Kedves Evan Hansen filmadaptációját választották a szervezők. A Ben Platt, Amy Adams, Julianne Moore és Kaitlyn Dever szereplésével forgatott produkciónak ez lesz egyúttal a japán premierje. A Stephen Chbosky rendezésében készült filmet korábban a Torontói Filmfesztiválon is levetítették.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.