Ettől az animációs filmtől újra megjön mindenki kedve a családi mozizáshoz

  • Gera Márton
  • 2017. november 24.

Mikrofilm

A Coco nemcsak szép és vicces, hanem még óriási szíve is van. Itt a heti Mikrofilm!

Örömmel jelentjük, hogy a Pixar végre visszatért régi önmagához, s az Agymanók után megint itt egy mozi, amely a stúdió legszebb pillanatait idézi, amikor még eredeti ötletekkel szóltak egyszerre felnőtthöz és gyerekhez. A Cocóban megvan az eredeti gondolat (a mexikói Miguel gitározni szeretne, de a családja nem engedi, aztán hopp, egyszer csak átjut a holtak földjére, ahol mindenféle kalandok várják), s a szórakoztatás (énekelnek és gitároznak) mellett valamit tényleg mondani is akar a halottainkról, a szeretetről és egy nép ünnepéről. És ez nagyon aranyosan, színesen, tengernyi érzelemmel van a vászonra pakolva.

Coco (6) – hivatalos szinkronizált előzetes

A kis Miguel különös helyre kerül a Disney és a Pixar vadonatúj filmjében. A Coco november 23-tól a mozikban!

Kinek érdemes beülni rá? Aki a Toy Storyk és az Agymanók után már ki volt éhezve egy jó animációs filmre, és aki szerint a mesék ugyanúgy szólhatnak a felnőtthöz, mint a gyerekhez.

Miguel – Remember Me (Dúo) (From “Coco”/Official Lyric Video) ft. Natalia Lafourcade

Disney*Pixar’s Coco now playing in 3D! Get tickets here: http://bit.ly/CocoTix Coco (Original Motion Picture Soundtrack) available here: Download: http://disneymusic.co/CocoWD Spotify: http://disneymusic.co/Coco/Spotify iTunes: http://disneymusic.co/CocoIT Apple Music: http://disneymusic.co/Coco/AppleMusic Amazon (physical): http://disneymusic.co/CocoAMZ Amazon (digital): http://disneymusic.co/CocoAZD Disney Music Emporium: http://disneymusic.co/DMECoco Follow Disney Music: Facebook: http://facebook.com/disneymusic Instagram: http://instagram.com/disneymusic Twitter: http://twitter.com/disneymusic YouTube: http://youtube.com/disneymusic Follow Disney*Pixar’s Coco: Facebook: http://www.facebook.com/pixarcoco Instagram: http://www.instagram.com/pixarcoco Twitter: http://twitter.com/pixarcoco Music video by Miguel performing Remember Me (Dúo).

Már-már meglepően hangzik, hogy a mostanság leginkább folytatásokkal jelentkező Pixar végre előállt egy új ötlettel. Bár a téma, a mexikói hiedelemvilág, a helyi halottak napjának, a Día de Muertosnak a feldolgozása nem új (gondoljunk csak Az élet könyvére), az animációs stúdiónak mégis ez az első olyan filmje, amely egy nép kultúrája köré szerveződik. Hogy ez anyagilag biztosan be fog jönni, azt már most lehet látni, mivel Mexikóban néhány hét alatt a legtöbb bevételt termelő film lett, és nem volt még olyan animációs mozi, amit ennyien néztek volna meg ott.

Coco. Amerikai családi animációs film, 109 perc, 2017. Forgalmazza a Fórum Hungary.

Kövesse a Magyar Narancs filmes blogját, a Mikrofilmet, amely minden csütörtökön és hétvégén új tartalommal jelentkezik.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.