Három díjat nyert Reisz Gábor új filmje Torinóban

  • Narancs.hu/MTI
  • 2018. december 2.

Mikrofilm

A Rossz versek elismerő oklevelet kapott a szaktekintélyekből álló zsűritől, valamint a legjobb forgatókönyv díját is neki ítélték oda - közölte a Magyar Nemzeti Filmalap az MTI-vel.

A nagy presztízsű olasz seregszemle, amelynek díjait szombat este adták át, mintegy kétszáz alkotást vonultatott fel - írták a közleményben.

A fesztivál nemzetközi szaktekintélyekből álló zsűrije, amelynek elnöke Csia Csang-ko kínai sztárrendező volt, elismerő oklevéllel méltatta a Rossz verseket. Reisz Gábor nyerte el a Scuola Holden díjat, amellyel a legjobb forgatókönyvet díjazta a diákzsűri, továbbá AVANTI (Agenzia Valorizzazione Autori Nuovi Tutti Italiani) zsűrijének a fesztivál legjobb filmjét elismerő díját is a magyar alkotás kapta.

Az elismeréseket Reisz Gábor, aki egyben a film forgatókönyvírója és főszereplője is, személyesen vette át szombat este Torinóban. A szakember önéletrajzi ihletésű filmjében a felnőtté válás legfontosabb kérdéseivel foglalkozik: megvalósíthatóak-e a vágyaink, és különböző gyerekkori énjeink elégedettek lennének-e azzal az emberrel, akivé váltunk.

A rendező első filmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan több mint 65 ezer nézőt vonzott a magyar mozikba, és világszerte díjakkal jutalmazták a filmfesztiválokon. A sikert követően Reisz Gábor részt vehetett a cannes-i filmfesztivál rezidensprogramjában, amelynek keretében több hónapon át dolgozott Párizsban az új forgatókönyvön.

A Rossz verseket 55 forgatási napon, 120 helyszínen forgatták a Proton Cinema gyártásában, a Les Films du Balibari és az RTL Magyarország koprodukciójában, a Filmalap támogatásával. 
Az alkotás december 27-én kerül a magyar mozikba a Cirko Film forgalmazásában - olvasható a közleményben

Akárcsak első rendezése esetében, Reisz Gábor új alkotásának, a Rossz versek zenei alapját is nagyrészt a VAN Filmzenekar szerezte, a Most című számhoz klipet is készítettek:

Beletapos a lelkedbe a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan film alkotóinak új dala

Klipet is készítettek a Most című számhoz.

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”