Kate Winslet filmet rendez a Netflixnek

  • narancs.hu
  • 2025. február 17.

Mikrofilm

A forgatókönyvet a színésznő fia írta, a forgatás még az idén elkezdődik. 

Goodbye June című kortárs családi drámájával debütálhat rendezőként Kate Winslet. A színésznő 2009-ben, hatodik jelölését beváltva vált Oscar-díjassá A felolvasó című drámáért, azóta egyszer jelölték (Steve Jobs), de így se mondhatjuk, hogy eltűnt a szemünk előtt: ő játszotta a főszerepet a kiváló Easttowni rejtélyek című minisorozatban, szerepelt az Avatar: A víz útjában és a tavalyi A rezsim című szatírában is. Idén ismét díjközelbe került a Lee című filmért, amelyben a világhírű modellt és háborús tudósítót, Lee Millert alakította – ezért többek között BAFTA-ra, és Golden Globe-ra is jelölték.

A Lee-ben azonban nem csak főszerepet játszott, de ő volt a producer is, azaz van már tapasztalata a kamera mögötti munkában is. Rendezői bemutatkozásában szintén feltűnik majd színészként Toni Collette, Johnny Flynn, Andrea Riseborough, Timothy Spall és Helen Mirren mellett – ez alapján igazi nagyágyúkat sikerült megnyernie a projekthez.

A film forgatókönyvét Kate Winslet Sam Mendesszel közös 21 éves fia, Joe Anders írta, aki korábban színészként is feltűnt több filmben is. A sztoriról egyelőre nem sokat tudni, mindössze annyit, hogy napjaink Angliájában játszódik majd, és egy csapat testvért mutat be, akik valamilyen váratlan esemény miatt ismét kénytelenek összejönni. A forgatás a tervek szerint még idén elkezdődik, a mozi pedig a Netflixen lesz majd elérhető.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”