Kate Winslet filmet rendez a Netflixnek

  • narancs.hu
  • 2025. február 17.

Mikrofilm

A forgatókönyvet a színésznő fia írta, a forgatás még az idén elkezdődik. 

Goodbye June című kortárs családi drámájával debütálhat rendezőként Kate Winslet. A színésznő 2009-ben, hatodik jelölését beváltva vált Oscar-díjassá A felolvasó című drámáért, azóta egyszer jelölték (Steve Jobs), de így se mondhatjuk, hogy eltűnt a szemünk előtt: ő játszotta a főszerepet a kiváló Easttowni rejtélyek című minisorozatban, szerepelt az Avatar: A víz útjában és a tavalyi A rezsim című szatírában is. Idén ismét díjközelbe került a Lee című filmért, amelyben a világhírű modellt és háborús tudósítót, Lee Millert alakította – ezért többek között BAFTA-ra, és Golden Globe-ra is jelölték.

A Lee-ben azonban nem csak főszerepet játszott, de ő volt a producer is, azaz van már tapasztalata a kamera mögötti munkában is. Rendezői bemutatkozásában szintén feltűnik majd színészként Toni Collette, Johnny Flynn, Andrea Riseborough, Timothy Spall és Helen Mirren mellett – ez alapján igazi nagyágyúkat sikerült megnyernie a projekthez.

A film forgatókönyvét Kate Winslet Sam Mendesszel közös 21 éves fia, Joe Anders írta, aki korábban színészként is feltűnt több filmben is. A sztoriról egyelőre nem sokat tudni, mindössze annyit, hogy napjaink Angliájában játszódik majd, és egy csapat testvért mutat be, akik valamilyen váratlan esemény miatt ismét kénytelenek összejönni. A forgatás a tervek szerint még idén elkezdődik, a mozi pedig a Netflixen lesz majd elérhető.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A Rend: a nyolcvanas évek náci terroristavezérének élete filmért kiált

  • - turcsányi -
Robert Jay Mathews adócsalóként kezdte, majd rabló lett és gyilkos, aki valamiféle – szélsőjobbos, neonáci – ideológiát igyekezett keríteni bűnös működéséhez. Justin Kurzel filmje, A Rend jelentős hangulatfestő erővel és néhány kiváló színészi alakítással ábrá­zol­ja gazemberi pályafutását.

Egy kivételes tanár, akit a francóisták végeztek ki

A tanár, aki a tengert ígérte című filmben telefonhívást kap egy fiatalasszony: lehet, hogy megtalálták a spanyol polgárháború alatt meghalt dédapját egy Barcelonától 500 kilométerre lévő tömegsírban. Elutazik hát nagyapja gyermekkorának helyszínére, hogy összerakja a széthullott mozaikot.

A liberalizmus védelmében

Az általános hülyítés közepette kétharmadnyi újságoldal erejéig legalább jelezni szeretnénk, hogy annak, amit az agitprop fröcsögése liberalizmusnak tételez, és ami ellen ádáz, mondhatni univerzális jelentőségű harcot folytat, semmi köze a liberalizmushoz mint eszmerendszerhez.

Érted jönnek

A demokraták melegágyának vélt Szilícium-völgy beállt a republikánus elnök mögé. Sokan most döbbentek rá, hogy ezek a fiatalos, laza, világmegváltónak hitt cégek is hidegfejű multik.

Ígérni nem elég

Nincs ember, aki ne akarna békét Ukrajnában, ennek megvalósítása azonban szinte áthatolhatatlan akadályokba ütközik. És akkor még szóba se került Donald Trump. Kijivben kutattuk a tartós rendezés esélyeit.