Reisz Gábor a Velencei Filmfesztivál zsűritagja lesz

  • narancs.hu
  • 2024. július 24.

Mikrofilm

A Magyarázat mindenre rendezője abban a kategóriában zsűrizik, amit tavaly megnyert.

Reisz Gábor Karlovy Vary után a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál Orizzonti szekciójában folytatja a zsűrizést, ahol egy évvel ezelőtt a Magyarázat mindenre című filmjével elnyerte a fődíjat – írja a film.hu.

Zsűritársai Debra Granik amerikai forgatókönyvíró és filmrendező (A hallgatás törvénye), Ali Asgari teheráni filmrendező, Soudade Kaadan szíriai filmrendező, Christos Nikou görög író-filmrendező (Körmök), Tuva Novotnya svéd színésznő és Valia Santella olasz forgatókönyvíró-rendező lesznek.

Az Orizzonti (Horizontok) zsűrije a legjobb filmnek, legjobb rendezőnek, legjobb színésznek és színésznőnek, a legjobb forgatókönyvnek és legjobb rövidfilmnek ad át díjat, illetve különdíjat is osztanak.

A Velencei Filmfesztivál zsűrijében utoljára 2017-ben szerepelt magyar alkotó, Enyedi Ildikó akkor a hivatalos versenyprogram zsűrijének csapatát erősítette, előtte pedig 2002-ben Kovács László operatőr volt zsűritag.

A 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztivált augusztus 28. és szeptember 7. között rendezik meg.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.

Vegetál, bezárt, költözik

Az elmúlt másfél évtizedben szétfeslett a magyar múzeumi rendszer szövete. Bizonyára vannak olyan intézmények, amelyek érintetlenek maradtak a 2010 óta zajló átalakulásoktól: vidéken egy-egy helytörténeti gyűjtemény, vagy Budapesten a Bélyegmúzeum – de a rendszer a politikai, s ezzel összefüggő gazdasági szándékokból, érdekekből kifolyólag jelentősen átrajzolódott.