Sorozatajánlat a két ünnep közé: a szinopszis alapján egy feszült, szexi thrillert várnánk

Mikrofilm

A légikísérő inkább egy perverz, sötét szingli romkomnak tűnik.

Még a gazdag streamingkínálat közepette is nagy hullámokat vert a hír, hogy Kaley Cuoco produkciós cége még frissiben lecsapott Chris Bohjalian The Flight Attendant című krimijének megfilmesítési jogaira.

Cassie (Cuoco nagylelkűen vállalta a címszerepet is), az alkoholista, veszélyesen élő légikísérő szigorú beosztású napjait az utasokkal való flörtöléssel, bulizással és egyéjszakás kalandokkal teszi izgalmasabbá. Az egyik járaton megismerkedik egy titokzatos, jóképű üzletemberrel (Michiel Huisman), akivel munka után vadul egymásnak esnek egy bangkoki hotelszobában. Másnap reggel

Cassie vérbe fagyva találja Alexet az ágyban,

az előző éjszakából pedig semmire sem emlékszik. Úgy dönt, elmenekül a helyszínről és úgy folytatja napját, mintha mi sem történt volna. Visszatér New Yorkba, ahol az FBI, Alex pszichopata ex-barátnője és a férfi gyanús családja várja.

A szinopszis alapján egy feszült, szexi thrillert várnánk, de A légikísérő inkább egy perverz, sötét szingli rom-komnak tűnik. A sorozat képtelen megállapodni egyetlen hangnemnél, émelyítő eleggyé áll össze benne a dráma, a krimi és a komédia. Ez nem is volna feltétlenül baj, ha ez az őrült csapongás nem fárasztaná már az első epizódban a néző idegrendszerét. A műfaji cikázás stilisztikai rakoncátlansággal is párosul, a készítők ötpercenként funkció nélküli osztott képernyős vágóképekkel, szüntelenül pulzáló aláfestő zenével és környezetidegen, pszichedelikus látomásbetétekkel sokkolják a nézőket.

Cuoco szükségét érzi, hogy átmentse az Agymenőkből Penny kaotikus energiáit Cassie-be is,

akinek elvileg az lenne a küldetése, hogy némiképp lehorgonyozzon minket a rejtélyes gyilkosság keltette örvényben. Bohjalian az eredeti regényben összetett, ambivalens figuraként ábrázolja az önsorsrontásra hajalmos stewardesst, de Cuoco képtelen mélységet adni Cassie-nek. Ő is csak egy lesz a sorozat számos irritáló szereplője közül, akik annyi mentálisan fárasztó zajt generálnak, hogy végül minden érdeklődésünket elvesztjük a rejtély kibontakozása iránt.

 

Elérhető az HBO GO-n

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.