Visszatért a Star Wars-univerzumba a Jar Jar Binkset alakító színész

  • narancs.hu
  • 2023. március 25.

Mikrofilm

Ahmed Best A mandalóriban kapott új esélyt.

Az immár filmekkel, rajzfilmekkel és sorozatokkal vegyes, évtizedek óta menő Star Wars-univerzumban akad pár megkérdőjelezhető mozi, néhány fura karakter és történetszál, de senkit és semmit nem kísér olyan univerzális gyűlölet, mint a Baljós árnyakban feltűnt Jar Jar Binkset. A Galaxis legidegesítőbb figurája a rajongók és a színész életét is megkeserítette, George Lucas viszont a kedvencének nevezte – erről ebben a cikkünkben számoltunk be.

Pár éve felröppent a pletyka, hogy a komikusnak szánt karakter ismét megjelenhet, ráadásul szakállasan. Erre egyelőre még várnunk kell, ám a Jar Jart eredetileg alakító Ahmed Best most esélyt kapott a visszatérésre és talán a megváltásra is. „Szíven ütött, épp telibe talált. Minden létező rasszista sztereotípiát elmondtak rólam, amit el tudsz képzelni. Kritizáltak a jamaikai, tört dialektusomért, ami azért is sértő, mert nyugat-indiai származású vagyok, nem jamaikai. Nem tudtam, hogy reagáljak” – emlékezett vissza kínjaira és az utálatra, amit Jar Jarért kapott. Azt is bevallotta, hogy sokáig depresszió gyötörte, és még évtizedekkel a Baljós árnyak után is volt, hogy utolérte az utálat.

Best azonban most egy mindenkit meglepő cameóval tért vissza: A mandalóri legújabb, harmadik évadjának negyedik részében (Chapter 20: The Foundling) tűnt fel – Jar Jar helyett azonban egy Kelleran Beq nevű jedit alakított. Nem ez az első alkalom, hogy ebben a szerepben láthatjuk: a Star Wars: Jedi Temple Challenge nevű, gyerekeknek szóló webszériában is Kelleran bőrébe bújt. A Youtube-on futó sorozat egyfajta ügyességi vetélkedő, melyben a versenyzők mindenféle akadályokat teljesítenek, hogy a végén jedi  lovaggá válhassanak.

A mandalóriban ellenben a nevezetes 66-os parancs végrehajtását felidéző flashbackben szerepel, melyben a klónhadsereg a jedik ellen fordul, Kelleran viszont megmenti Grogut. A visszaemlékezés ráadásul nyílt végű befejezést kapott, így könnyen elképzelhető, hogy Best visszatérhet még a sorozatba.

A mandalóri eddigi részei a Disney+-on nézhetőek.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.