Dave Lombardo & PHILM

  • 2015. szeptember 1.

Snoblesse

A Slayer exdobosa és a Slayer exdobosának örömzenekara.
false

Essünk túl a kötelező slayerezésen: Dave Lombardo a Slayerben verte vadul a dobokat, s bár kétlábdob-stílusa, úgymond, iskolát teremtett a trash metál köreiben, Mr. Lombardo nem talált kellő kielégülést a Slayer dobjai mögött. Hol távozott, hol visszatért, hol pedig mindenféle örömprojektekben vett részt, ilyen volt például a Mike Patton-féle Fantômas vagy a Grip Inc. Hősünk volt beugró a Metallicában, feldobolt egy teljes lemezt a Testamentnek, DJ Spookyval belekóstol az underground hiphopba, John Zornnal, Fred Firth-szel és Bill Laswellel az avantgárd dzsesszbe, az Apocalypticával a szimfonikus metálba. A PHILM kifejezetten örömzenélési célból jött létre; aki csak egy kicsit is nem örömből nyomja, az könnyen kívül találhatja magát a formáción. Akik pedig belül vannak:  Lombardón kívül Gerry Nestler gitáros és Pancho Tomaselli basszusgitáros játszik a hajóra látogató trióban.

Figyelmébe ajánljuk

Üvegkupola

  • - ts -

Camilla Läckberg regényei viszonylag takarékos motívumkincsből épülnek fel.

Soós Nóra: A kérdőjel háta mögött

Az élénk-domináns színekkel festett vásznak harsány kompozíciói mögött komoly társadalmi üzenetek húzódnak: Soós Nóra újabb munkáiban egyebek közt a korral, a változásokkal néz szembe, illetve az igazságtalanságok elszenvedésével foglalkozik.

Black Country, New Road: Forever Howlong

Nagy várakozás előzte meg a BCNR második lemezét 2022-ben. Néhány nappal a megjelenés előtt a frontember, Isaac Wood váratlanul bejelentette, hogy mentális problémái miatt kiszáll a zenekarból, így bár a közönség és a kritika is egyöntetűen elájult az Ants from Up There című albumtól, a progresszív kamarapopot játszó brit együttes mégsem volt irigylésre méltó helyzetben.

Pusztítás

  • - ts -

Tom Hardyt akkor is szeretjük, ha zsákutcába kormányozta a pályáját. Tom Hardyt akkor is szeretjük, ha mindig ugyanazt adja, a dzsunga fejű, nagy, de rejtve hordott lelkületű, jobb sorsra érdemes barmot. Néz ki a nagy szemin a fejéből, s a vak is látja rajta, hogy belül vad viharok tépik szét, aztán agyonver vagy lelő 17 lövéssel, rendszerint a sárban.

Andreï Makine: Az örmény barát

Ez a tizenötödik magyarul is megjelent könyve az oroszországi Krasznojarszkban született, de a francia irodalmat képviselő, Goncourt-díjas szerzőnek, így tudható, mit kapunk: kanyargós szöveget, elvágyódást és hatalmas bölcsességeket.