David Lynch nyomában

  • 2012. október 5.

Snoblesse

David Lynch megvilágosodott – egy német filmrendező pedig a nyomába eredt. David Wants to Fly – doku a Szemrevaló fesztiválon.


David Lynchben az a jó, hogy néha olyan filmeket készít, mint a Mulholland Drive vagy a Kék bársony, és az a rossz, hogy néha meg olyanokat, mint az Inland Empire vagy a Lost Highway. David Lynchben az a jó, hogy néha olyan sztorikat mesél, melyek remek anekdoták (emlékezetes sztorija például, hogy miként kérte fel őt  George Lucas A jedi visszatér megrendezésére), és az a rossz, hogy néha meg olyasmikről mesél, mint például, hogy hol lakik az örök, tiszta, áldott tudatosság: „Ha bővebb alkotókészségre, benső boldogságra, intelligenciára, szeretetre, energiára, erőre, megismerésre, megértésre és tisztánlátásra vágysz, van egy hely, ahol ezt megkaphatod. Mert ez a hely benned van. A tudat kötetlen transzcendentális élményre tehet szert ott, ahol örök, tiszta, áldott tudatosság lakozik. Az egységes energiamezőben” – vallotta egy interjúban a Narancsnak. David Sieveking dokumentumfilmje nem David Lynchet, az olykor zseniális filmrendezőt, hanem David Lynchet, a megvilágosodott embert keresi, s meg is találja a transzcendentális meditációs ösvényen. A David Wants to Fly című dokumentumfilmet pedig a Szemrevaló fesztiválon lehet megtalálni.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.