Diafilmvetítés Zórád Ernő klasszikusaiból

  • 2011. november 1.

Snoblesse

Zórád Ernő nem csak a Tabán megörökítésében és képregényben volt nagy, de diafilmben is jelentőset alkotott.

 

100 éve született a mester, első diafilmjei pedig közel 60 éve. A Kató és a szövetkezeti bolt című darabot olyan klasszikusok követték, mint A császár új ruhája, a Háry János, a Münhausen báró kalandjai vagy a Winnetou. Diafilm-alkotótársa volt többek közt Tersánszky Józsi Jenőnek: közös művük, a Jancsi, a csacsi egy közkedvelt étterem kerthelyiségében, némi bor elfogyasztása mellett született valamikor az ötvenes években. Zórád Ernő mesediáit az Örökmözgó vetíti.

Figyelmébe ajánljuk

Vesszen Triatlon!

A magyar irodalom egyik örök Nobel-várományosa, Krasznahorkai László a minap interjút adott a Skandinávia-szerte méltán népszerű Svenska Dagbladet című svéd napilapnak.

Budapest győzött

Miután Karácsony Gergely bejelentette, hogy a Rákosrendező ügyében a főváros élni fog elővásárlási jogával, össztűz zúdult rá.

Kiteljesedés

Külföldi választás még nem okozott akkora változást a Fideszben, mint az amerikai. Az eddig is alkalmazott fenyegetőzések Donald Trump hivatalba lépése óta még vadabbak, ráadásul Orbánék már meg sem próbálnak úgy politizálni, mintha a nyugati szövetségi rendszer részei lennénk.

Partnerként kezelve

A román határhoz közeli 300 lelkes Toldon is segíti a mélyszegénységben élőket az Igazgyöngy Alapítvány. A rendszerkritikus álláspontjáról ismert alapítót sok támadás érte az elmúlt években, ennek ellenére sikerült elfogadtatnia magukat az állami intézményrendszerrel.

„Anya, hogyan nem szabad hozzám érni?”

Meg sem hallgatva a lehetséges gyanúsítottat, be sem várva a személyes találkozáson alapuló pszichiátriai szakvéleményt, két nap alatt zárta le a rendőrség annak az iskolai feljelentésnek a vizsgálatát, amely szerint egy osztályfőnök bűncselekményt követhetett el egy 12 éves kislánnyal szemben. Az érintett család inkább elköltözött a városból.