Éljen a Kiskakas! Éljen Japán!

  • 2015. április 22.

Snoblesse

Az animációs fesztivál díszvendége Japán.

Nemrég alkalmunk volt interjút készíteni Japán legmenőbb animációs stúdiójának egyik főemberével, Geoffrey Wexlerrel, akivel nem csak a japán Ghibli és az amerikai Pixar viszonyát beszéltük át, de a a Studio Ghibliben uralkodó étkezéskultúrát is: „Egy csendes lakóövezetben vagyunk, kívül Tokió központján. A dolgozók többsége otthonról hozza az ebédet. Olykor főzünk is egymásnak. A banánfagylaltom kiugró siker volt.”

false

Azt sajnos nem tudjuk, milyen ebédet kapnak a Kiskakas Animációs Fesztivál Japánból érkező előadói (reméljük, nem túl zsírosat!), de azt tudjuk, hogy a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem fesztiválján részt vesz a Tokyo University of Arts animációs tanszékének két oktatója is: a tanszékvezető Ito Yuichi és Ilan Nguyen. Természetesen nemcsak ők szerepelnek a programban, hanem egy csomó kortárs japán animációs rövidfilm is. A Tokyo University of the Arts animáció tanszékének legjobb hallgatói munkái mellett a MOME Anim legfrissebb munkái is bemutatkoznak, míg a tanszék nemzetközi partnerintézményeinek legizgalmasabb hallgatói munkáiból az Animation Sans Frontières vetítési blokkja szemezget.

(Ez mind nagyon szép és nagyon jó, de vajon mi lehet Mr. Wexler ghiblis banánfagylaltjának a receptje? Várjuk a témában születendő diplomamunkákat!)

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.