Gruppo Tökmag: Szálvezetés

  • 2012. január 19.

Snoblesse

Street art pulóvereken.


Szimpatikus programja szerint a nyolc éve létező Gruppo Tökmag nem lázad, nem kritizál, nem fejt ki ellenkulturális tevékenységeket, csupán létrehoz dolgokat, noha a tűzfalakkal, falfirkákkal, és úgy általában a street arttal és az urbánus művészettel eljegyzett társaságtól (Kovács Budha Tamás és Tábori András képzőművészekről van szó) talán nem áll távol némi egészséges polgárpukkasztó szándék. Legújabb projektjük azoknak is bátran ajánlható, akik szerint a graffiti egyenesen az ördögtől való, s ilyeténképp tűzzel-vassal üldözendő; az alkotók kötött pulóverekre menekítették a szívüknek kedves, úton-útfélen talált falfirkákat. Pulóverképeik, melyek hagyományos kötőtechnikával és nagyfokú kreativitással készültek, február 4-ig láthatók a Nextart Galériában.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.