Kínai cirkuszművészek a Fővárosi Nagycirkuszban

  • 2011. december 17.

Snoblesse

Karácsonyi nagycirkusz.


A kínai cirkuszművészet nem mai találmány, már 4000 éve is volt keletje a látványos mutatványoknak – igaz, akkor még csak a piactéren. Ma már másféle mutatványok dívnak a piacokon, de a lényeg, hogy volt honnan meríteniük a kínai Jinani Acrobata Csoport gumitestű tagjainak. A társulat 40 akrobatája – válogatott karikaugrálók, kalapzsonglőrök, kézen, széken és trapézon egyensúlyozók, ernyőkkel és hulahoppkarikákkal bűvészkedők és az elmaradhatatlan légtornászok – 2 órás műsorral  érkezett Budapestre. December 24-én délelőtt is ők szórakoztatják a nagyérdeműt – a cirkusz rajongói és a fát díszítő szülők nagy örömére.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.