Magyar Mesemúzeum

  • 2012. szeptember 21.

Snoblesse

Itt a magyar népmese napja, nyílik a mesemúzeum.


Immár nem kell a berlini Labyrinth vagy az angol Roald Dahl Museumig menni, ha mesemúzeumi látogatást szeretnénk tenni, mától a Döbrentei utca 15. is megteszi. Mesék, mondák és mítoszok töltik meg a frissen megnyílt Magyar Mesemúzeum termeit, melyek ha nem is egy kacsalábon forgó, de egy 250 éves barokk épületben várják a mese iránt fogékony közönséget. Ki itt belép, a magyar tündérmese világában találja magát, mely természetesen az üvegheggyel kezdődik és a „felekirálysággal” végződik, de a két állomás közt is számos tündérmesei fordulat vár a vállalkozó kedvű túrázóra. A kortárs meseillusztrátorok munkáinak és a gyerekműveknek is bemutatkozási lehetőséget nyújt a múzeum, mely sok más mellett múzeumpedagógiai foglalkozásokkal is várja a látogatókat (délelőttönként az óvodai és iskolai csoportokat, délutánonként és hétvégén a családos látogatókat).

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).