Ónodi Eszter orfeumi díszben

  • 2014. november 12.

Snoblesse

5 in 1: koncert, színház, kabaré, cirkusz, orfeum a Katonában. Itt a Musik, Musikk, Musique.
false

 

Fotó: Kékes Szaffi

A Katonában és kapcsolt részeiben minden zenél. Az úgy kezdődött, hogy először az operett és az irónia bútorozott össze, a Kamrától csak egy kőhajításnyira lévő anyaszínházban pedig a múlt század eleji orfeumvilág ébredt 2013/14-es öntudatra. Ejnye, hogy mik vannak?! Jordán Adél, Kocsis Gergely, Nagy Ervin, Ónodi Eszter, Rezes Judit és Tasnádi Bence veszik magukra az orfeumvilág jó karban lévő kellékeit. A zene élő, és ugyanez a színészekre is elmondható: énekelnek, táncolnak, incselkednek, akrobatamutatványokra vetemednek, és – lévén a Katonában járunk – alighanem ki is kacsintanak a vastag festék mögül.

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni).