Rebekka Karijord az Akváriumban

  • 2013. április 18.

Snoblesse

Papírja van róla, hogy menő. Tavaszi turnéját nálunk kezdi a népszerű norvég énekesnő.

 


 

Ha valakit a brit MOJO magazin méltat, az nyugodtan hátradőlhet, mert immár papírja is van róla, hogy amit csinál, az hivatalosan is cool. Alighanem Rebekka Karijord is örömmel nyugtázta, hogy We Become Ourselves című albumát a hónap world music lemezének választotta a popkultúrában véleményvezérnek számító magazin, és az év végi listaállításokkor sem feledkeztek meg róla. A We Become Ourselves fel is került 2012 legjobb albumjainak tízes listájára. De annak is ismerős lehet a norvég születésű, ám Stockholmban élő énekesnő, akinek nincs MOJO-előfizetése; 2011-ben a Trafóban járt, igaz, nem egyedül, hanem az új cirkuszt perfektül művelő Cirkus Cirkör show-jának szereplőjeként. Most különösebb cirkusz nélkül üdvözölhetjük őt az Akváriumban, tavaszi turnéjának első állomásán.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.

Anyu vigyázó tekintete

Kamasz lánynak lenni sosem könnyű, de talán még nehezebb egy Himalájában fekvő bentlakásos iskolában a 90-es években. Mira (Preeti Panigrahi) eminens tanuló: egyenszoknyája mindig megfelelő hosszúságú (szigo­rúan térd alá ér), jegyei példásak, gondolatait tanulmányai és sikeresnek ígérkező jövője töltik ki.

Éden délen

  • - turcsányi -

Egy évvel a The Highwaymen együttes megalakítása után, 1986-ban kijött egy tévéfilm – nyilván népszerűsítendő az úgynevezett outlaw country muzsika valaha élt négy legnépszerűbb alakjával összerántott truppot.

Hol nem volt

Tökéletesen passzol a két éve Szemle Plusz néven újragondolt Városmajori Színházi Szemle programjához a nagyváradiak Csárdáskirálynője. Már csak azért is, mert tavaly a Színházi Kritikusok Céhének tagjaitól ez a produkció kapta meg a legjobb szórakoztató előadásnak járó szakmai elismerést. Novák Eszter rendezése mégsem működött ezen a vihar utáni, esős nyárestén.