rap: Mi mozgatott az indulásod idején, és hogyan látod ezt most, ennyi idő után?
HCS: A Kontroll Csoport idejében a "minimál" érdekelt a punk és az avantgárd vonatkozásaiban egyaránt. Aztán jött ezer más hatás, de alapjában véve az nem változott, hogy intenzív, beléd markoló zenét szeretnék csinálni, ami egyszerre éteri és zsigeri.
rap: Elgondolásaidat a zenei nevelésről, a közös alkotásról a mediawave-es táborok is mutatták. Ezt a szálat hol húzod tovább?
HCS: Most a saját szervezésemben tartok nyári műhelyeket, amelyek lazán kapcsolódnak az "budai Waldorf Gimnáziumhoz, ahol egyébként is tanítok. Ez a 14-18 éves korosztályt érinti. Idén felvételeket készítettünk, részben rocksztenderdekből, részben a gyerekek saját ötleteit formába öntve. Másfajta lehetőséget ad a MOME, ahol szintén tanítok. Ott hoztam létre a MOMEZene csoportot multimediális, audiovizuális ötletek megvalósítására. Ebben is nagyon fontosak a hallgatók, én az inspirálásban, a koordinálásban, a lehetőségek feltárásában látom a szerepemet.
rap: Az Ördögkatlanba mivel utazol?
HCS: Kispalkonyán a MetaXa Dolores című műsort fogjuk előadni: Garaczi László szövegeit az én - a Kampec Doloresszel közösen meghangszerelt - zenémmel. Az egykori Krétakör kiváló színésze, Bánki Gergő fog felolvasni. Ezek az írások abszurd erejükkel keltették fel a figyelmemet, és egészen különböző zenei megoldásokat, dimenziókat sugalltak. Élvezem ezt a műfajt, a szöveg és a zene együtthatásának nem teljesen szokványos esetét.
rap: Milyen más terveid vannak még a nyárra, és hogyan vágsz neki az ősznek?
HCS: Küszöbön áll az új Kampec-album, a felvételeit augusztusban kezdjük. Angliában a Farmer Phil's Festival fellépői leszünk augusztus közepén, aztán Erdélyben lesznek koncertjeink. Szeptember 14-én Budapesten a Dürer kert Mű-hely sorozatában ezúttal Kézdy Luca hegedűs lesz a Kampec vendége a tervek szerint. Egy MűPa-koncertre is készülünk, ami november 17-én lesz. A MOMEZenével az őszi Bizottság-kiállítás performanszprogramjában várnak ránk a Műcsarnokban - ez azért izgalmas, mert a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem fiataljaihoz hasonlóan feLugossy Laca, Wahorn András és ef. Zámbó István is a vizuális művészetek felől érkeztek a zenéhez.
rap: Milyennek látod jelenleg a hazai könnyűzenét?
HCS: A zene szolgáltatás lett, skatulyákban lakik. Művészeti iparosok állítják elő, termékmenedzserek foglalkoznak vele. Érdekes helyzet, megvan a bája, kasztrendszere, és például számomra - mint mindig is - a "fringe-e", a határvidéke.