Városi séták

Street art a Negyedben

  • 2011. december 21.

Snoblesse

Tiltott, tűrt, támogatott: street art a régi zsidó negyedben.


Stencilezett József Attilák, bocsánatot kérő forradalmi fülkék, kicsinosított közlekedési táblák – csak néhány a street art hagyományosan pesti megjelenési formái közül, melyek sokszor naprakészebben tudósítanak a korszellemről, mint az esti híradó. Persze ez nem nagy kunszt, arról viszont, hogy kunszt-e a graffiti vagy a stencil, még mindig nagy a zavar a magasművészetek és a városvédelem berkeiben. Erről is szó lesz azon a sétán, amely a Negyed6Negyed7 Fesztivál keretében a régi zsidó negyedet veszi szemügyre, szigorúan street art ügyi szempontból. A séta a Mozaik teaházból indul, és a Boulvard&Brezsnyev galériában ér véget, ahol szót kap egy street artist és a galériavezető is. A beszélgetést és a sétát Susán Eszter és Bálint Anna vezeti.

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.