Premier előtti vetítés

Terrence Malick: Az élet fája

  • 2011. december 2.

Snoblesse

Lemennek art house-ba: Sean Penn, Brad Pitt és az univerzum.

Terrence Malick nem csak ahhoz ért nagyon, hogyan lehet évtizedekre eltűnni a világ szeme elől, de ahhoz is, hogy a világ szemét beledolgozza a filmjeibe. Mit neki egy ősrobbanás, néhány dinó és Sean Penn gyermekkora! Az univerzummal szoros kapcsolatot ápoló, híresen tünékeny mester a világegyetem keletkezésének ábrázolásáért sem megy a szomszédba, mint azt új filmje, Az élet fája is remekül demonstrálja. Ritka filmtörténeti pillanat: Sean Penn, a Mindenség és Brad Pitt egy filmben! Mi kell még a boldogsághoz? Talán csak Jessica Chastain és egy premier előtti vetítés.

 

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.