Thurston Moore

  • 2015. május 27.

Snoblesse

A Sonic Youth vezére, a New York-i noise rock és úgy általában a gitárzene egyik legnagyobb zsenije szólózenekarával érkezik Budapestre.
false

Noha sosem mondták nyíltan ki, ma már felettébb biztosnak látszik, hogy a Sonic Youth, New York és az egyetemes rocktörténet egyik legnagyobb hatású zenekara Thurston Moore és Kim Gordon válása miatt örökre befejezte dicsőséges ténykedését. Ami szomorú, ám szerencsére az összes tag nagyon aktív maradt a zenekar leállása óta, és mindannyian kifejezetten jó lemezeket jelentetnek meg.

Thurston Moore, a zenekar vezére, a csavarhúzóval megkínzott, bizarr módon hangolt Fender Jazzmasterek Mozartja két ösvényen halad manapság is: egyrészt avantgárd zajzenei kísérletekbe bonyolódik (például Pándi Balázs dobos társaságában), másrészt pedig dalközpontú, finom és finoman disszonáns indie rockot művel. Az A38 hajón ez az utóbbi, voltaképp konzervatívabb irány dominál majd, de hatalmas gitárgerjesztésekben, teljesen egyedi hangokból épülő zajfalakban valószínűleg szintén nem lesz hiány ezen az estén, amelyet senki ne hagyjon ki, akinek fontos még az elektromos gitár.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.