Vadászjelenetek Alsó-Bajorországban

  • 2012. november 17.

Snoblesse

Emberre vadásznak: Peter Fleischmann filmjének hősét homoszexuálisnak hiszik, kiközösítik szülőfaluja lakói.


Peter Fleischmann 1969-es filmjének a német újfilm legmagasabb polcán a helye, ott, ahol Fassbinder, Schlöndorff és Herzog korai klasszikusai is állomásoznak. Fleischmann filmje volt az első, amely a társadalmi és szexuális értelemben kivetetteket nemcsak mély megértéssel mutatta be, hanem amelyben azok az erkölcsi perspektíva origójaként jelentek meg, így a normalitás ezzel szemben – szándékosan – durva patológiai esetként tűnt fel – írta a filmről Thomas Elsaesser filmtörténész, a korszak szakavatott ismerője. A film Martin Sperr nálunk is nagy sikerrel játszott színdarabjából készült, s maga Sperr játszotta benne a falubeliek előítéleteinek egyre inkább céltáblájává váló Abramot.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).